Prontotour'la festival çoşkusu!

Prontotour'la festival çoşkusu!
29 Ocak 2020, 11:52
Yıl boyunca festival coşkusu yaşamaya ne dersiniz? Prontotour’un uzman kadrosunun özel olarak hazırladığı yurt içi festival turları hem keşif hem de eğlence fırsatı sunuyor.

Türkiye’nin yurt dışı turlarının lider markası Prontotour yurt içinde de büyümeye ve tur seçeneklerini artırmaya devam ediyor. Mevsim ve etkinlik takvimine göre ürünlerini çeşitlendiren Prontotour, deneyimli rehberleri eşliğinde uçaklı veya otobüslü tur paketleriyle kaliteli seyahatin adresi olmayı sürdürüyor.

Festival odaklı seyahatlerin son yıllarda artış gösterdiğini ve gezginlerin rotalarını buna göre belirlediklerini vurgulayan Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Hakan Öksel, “Seyahat severler için trend haline gelen festival turlarının sayısı hızla artıyor. Uygun fiyatlı turlar ile herkesin festival coşkusunu yaşamasını arzuluyoruz. Bu turlar Anadolu’nun dünden bugüne taşıdığı değerleri, lezzet ve doğal çeşitliliği ile folklorik özelliklerini öne çıkarıyor. Bizler de bu festival coşkusuna tüm yıl boyunca Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki festivallere misafirlerimizi götürerek ortak oluyoruz” diyor.

İşte 2020’nin gözde festival turları

Bu yıl Ayder Yaylası’nda düzenlenen ve eğlencenin doruk noktasına ulaştığı, kayak ve müzik ziyafeti sunan Kardan Adam Festivali, topraktan çatala giden gurme lezzetleri yerinde deneyimleme imkanı sunan İznik Zeytin Hasadı Festivali ve her yıl ilginin arttığı Datça Badem Çiçeği Festivali gibi pek çok paket açtıklarını ifade eden Hakan Öksel, bu yılın öne çıkacak festivallerini de şöyle sıraladı:

“Her yıl hızla büyüyen ve organizasyon yapısıyla da güçlenen Adana Portakal Çiçeği Festivali 2020 bahar aylarının en gözde festivali olacak. Farklı konaklama seçenekleri, ulaşımda uçak veya otobüs tercihi yanı sıra İzmir çıkışlı olan paketleri de seyahat severlerin ilgisine sunduk. Bu deneyimi herkese tavsiye ediyorum. Son yıllarda sosyal medyanın etkisiyle Burdur ve Isparta bölgemizin tarihi ve doğal güzellikleri daha çok konuşulmaya başladı. Bu bağlamda 2020’nin popüler rotalarından biri de Gül Hasadı ve Salda Gölü Turu olacağını şimdiden söyleyebilirim. Yine bu turun yaz mevsiminde lavanta hasadı olan versiyonu da bulunuyor. Geçen yıla göre bu iki paketimize olan talebin %60’ın üzerinde arttığını görüyoruz. Öte yandan 2020 festival turları arasında her zaman olduğu gibi Alaçatı Ot Festivali, Urla Enginar Festivali ile Edirne Kakava Şenlikleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha