Prontotour ile dünyada keşfedilmedik yer kalmayacak

Prontotour ile dünyada keşfedilmedik yer kalmayacak
12 Şubat 2018, 17:25
Yurtdışı turlarının önde gelen operatörü Prontotour, her zevke ve bütçeye göre tur seçenekleriyle seyahatseverlere dünyanın kapılarını açıyor.

Cruise seyahati tercih edenler, Prontotour’un büyüleyici İskandinavya & Baltıklar turunda, Costa Magica gemisi ile kuzeyin en güzel şehirlerini keşfediyor. İsveç, Finlandiya, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, kuzeydoğu Almanya ile doğu Danimarka Baltık ülkeleri olarak biliniyor. Kadim tarihi ve kültürü bu muhteşem bölgenin en etkileyici yönünü oluşturuyor. Prontotour’un İskandinavya & Baltıklar cruise turlarındaki kara gezilerinde bu muhteşem şehirlerin müzeleri, sarayları, kaleleri ve muhteşem kiliseleri görülebiliyor. Riga ve Tallinn gibi Baltık başkentlerinin Arnavut kaldırımlı sokakları, ortaçağ mimarisine sahip yapıları gezginlere benzersiz manzaralar sunuyor. Rusya’da St. Petersburg’un efsanevi Hermitage Müzesi, dünyanın en iyi müzelerinden biri olarak kabul ediliyor ve ziyaretçilerine harika zamanlar vadediyor. Kuzeyin Venedik’i denilen Stockholm ve güzel Helsinki ise kuzey ülkelerini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Başka İtalya: Paradiso

Her köşesinde farklı güzellikler bulunan Akdeniz’in incisi İtalya, toplam 20 özerk bölgeden oluşuyor. İtalya’da farklı bir deneyim yaşamak isteyenler, Prontotour’un Paradiso turu ile Çizme’nin topuğunda yer alan Puglia Bölgesi ve Napoli’yi keşfe çıkıyor. Muhteşem doğası, tarihsel dokusu, kültürel mirası, eşsiz mutfağı ile Puglia ve Napoli gezginlere unutulmaz bir seyahat deneyimi vaat ediyor. Liman kenti olan Bari, tarihi bir şehir olmasının yanı sıra çok canlı ve hareketli bir yer olarak dikkat çekiyor. Adriyatik Denizi’nin kenarında konumlanan şehirde opera binası, belediye sarayı, hükümet konağı, liman caddesi görülecek yerlerden bazılarını oluşturuyor. Rengarenk yapılarıyla ünlü Brindisi, özel bir taştan yapılmış Barok tarzı mimari eserlerin yer aldığı sokaklarıyla Lecce, 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve turkuaz rengi bir denize sahip Otranto tur kapsamında görülecek yerler arasında bulunuyor.

Orta çağ masalı

Avrupa’nın en önemli mimari eserlerini barındıran şehirleriyle ve yeşil bitki örtüsüyle dikkat çeken Polonya, her yıl sayısız turisti ağırlıyor. Prontotour’un Almanya & Polonya turuyla gezginler, kültür - sanat, tarih ve gurme lezzetlerle dopdolu bir seyahat deneyimi yaşıyor. Varşova, Krakow, Wroclaw gibi tarihi dokusuyla göz kamaştıran şehirlerde UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan önemli yerleri görme imkanı bulunuyor. Kültür başkenti olarak bilinen Varşova’da kültür sanattan eğlenceye kadar her şeyi rahatlıkla bulunabiliyor.

Dünyaca ünlü şehirleri ve zengin tarihiyle her zaman bir adım öne çıkan Almanya, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini etkiliyor. Eski ve yakın tarihin izlerini taşıyan bu büyüleyici Ortaçağ ülkesinin sokaklarında dolaşan gezginler adeta geçmişe doğru yolculuğa çıkıyor. Ülkenin başkenti konumunda bulunan Berlin, aynı zamanda çağdaş kültürün de vurgulandığı yerler arasında gösteriliyor. Panoramik şehir turuyla; Rotes Rathaus (Berlin Belediye binası), Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı görülecek yerler arasında bulunmaktadır.

Euroleague Final Four heyecanı: Belgrad

Avrupa’da basketbolun en önemli organizasyonu olarak kabul edilen Euroleauge’de Final Four heyecanı bu yıl Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yaşanacak. 18 - 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek organizasyon için basketbol severler Belgrad’a akın edecek. Seyahatseverler Prontotour’un Euroleague Final Four Belgrad turu ile hem bu heyecana ortak oluyor hem de Balkanlar’ın en güzel şehirlerinden olan Belgrad’ı vizesiz bir şekilde gezebiliyor.

Egzotik Vietnam

Güneydoğu Asya’nın muhteşem ülkesi Vietnam, seyahatseverler tarafından mutlaka görülmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Gezginler; pitoresk vadileri, plajları, sömürge kasaba ve köyleri, arkeolojik alanları, tapınakları ve kutsal adaları ile Vietnam’da bambaşka bir deneyimi tecrübe ediyor. Doğal güzellikleriyle egzotik bir havaya sahip Vietnam yakın geçmişiyle de birçok filme konu oluyor.

Bisikletli kampanya

Prontotour’dan 2 - 28 Şubat 2018 tarihleri arasında, Kurban Bayramı için tur paketi satın alan gezginler bisiklet kazanıyor. Kampanya kapsamında, Kurban Bayramı’nın da içinde yer aldığı 17 - 23 Ağustos 2018 çıkışlı turları erken alan tüm seyahat severler bisiklet sahibi oluyor. Kişi başı 600 € - 750 $ ve üzeri olan turların yanı sıra 800 € - 1000 $ ve üzeri single konaklamalarda geçerli olan bisiklet hediyesine ihtiyacı olmayan hak sahipleri ise bu haklarını dilerlerse Prontotour’un sosyal sorumluluk paydaşlarından olan Tohum Otizm Vakfı’na bağışlayarak çocukları sevindirebiliyor. Bisikletler, hak sahiplerine turun bitmesini beklemeden 30 Nisan 2018 tarihine kadar teslim ediliyor.

ProntoPlus ile sıra dışı deneyimler

Prontotour’un ayrıcalıklı seyahat deneyimleri sunan markası ProntoPlus, seyahatseverlere elegan bir hizmet anlayışıyla sıra dışı rotalar sunuyor. Deneyim odaklı bir seyahat tercih edenler ProntoPlus’ın Hindiçin Rüyası: Vietnam – Laos – Kamboçya, Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya, Rengarenk Holi Festivali’nde Hindistan - Rajastan, Sakura Zamanı Güney Kore & Japonya, Sakura Zamanı Baştan Başa Japonya, Kız Kıza Hindistan & Nepal, İpekyolu’nun Kalbi Özbekistan, Britanya Lordları: İskoçya & İrlanda, Fransa ve Bask Bölgesi Lezzetleri, Alp Dağları’ndan Gök Mavisi Kıyılara: İsviçre ve Fransa, İnka Kültürü’nün İzinde Peru & Bolivya turlarında unutulmaz anılar biriktiriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha