Prontotour'dan sonbaharın en gözde kültür rotaları

Prontotour'dan sonbaharın en gözde kültür rotaları
09 Eylül 2020, 23:23
Kültür turlarının popüler adreslerini, yurt içinin en güzel coğrafyalarını görmeye hazır mısınız? Sonbaharda doğayla iç içe olmanın, farklı kültürleri yerinde keşfetmenin tam zamanı!

Yazın son günlerinin tadını çıkarmaya, sonbaharda yurt içinin eşsiz kültür hazinelerini keşfetmeye ne dersiniz? Prontotour, sağlıklı ve güvenli tatili, avantajlı fiyat ve taksit seçenekleriyle sunuyor. Erken rezervasyon fırsatlarıyla sonbahar veya 2021 yurt içi turlarını erken satın alıp kârlı çıkabilirsiniz. İşte Prontotour’un yurt içinde sizin için önerdiği en popüler seyahat durakları…

Kapadokya her mevsim güzel!

Ülkemizin zengin doğal güzelliklerinden biri olan Kapadokya, 60 milyon yıllık tarihi ve doğanın cömert hediyeleriyle muhteşem bir atmosfer yaratıyor. Dünyada eşi benzeri olmayan rengarenk balonları ile nefes kesen Kapadokya turları sadece peri bacaları ile sınırlı kalmıyor; vadiler, yeraltı şehirleri, tarihi kilise ve camiler, müzeler, yerel lezzetler, eğlence dolu aktivitelerle müthiş bir heyecan sizi bekliyor. Dünya gezginlerinin en çok ilgi gösterdiği coğrafyaların başında gelen ‘Güzel Atlar Diyarı’ Kapadokya’yı sonbaharın renkleriyle keşfedin!

Güneydoğu’da unutulmaz bir deneyim

Güneydoğu’nun gizemli coğrafyasında geçmişin izlerini taşıyan pek çok hikâye var. Hem kültür ve tabiatın güzelliklerini hem muhteşem lezzet haritasını keşfetmek için GAP turları sizi bekliyor. Nemrut da gün batımını, sessiz şehir Halfeti’yi, kadim medeniyetlerin izlerini taşıyan Hasankeyf’i, Balıklı Göl’ü, tarihin başlangıcı Göbeklitepe’yi, Harran’ın karınca evlerini ve Mardin’in sırlarla dolu sokaklarını göreceğiniz turlarımızda, Zeugma’dan çıkarılan paha biçilemez mozaik eserler de turlarımızın en güzel yanını oluşturuyor. Bölgede gezerken tadacağınız lezzetleri başka yerde bulamayacak, kültür mirası olarak bilinen eserleri de göremeyeceksiniz…

Fotoğraf tutkunları için Yedigöller

Haftanın yorgunluğunu atmanın en güzel yollarından biri de hafta sonu düzenlenen günü birlik veya bir gece konaklamalı turlara katılmak. Sonbaharda Batı Karadeniz’in en güzel yerlerden biri olan Yedigöller’de çok farklı renkleri görebilme şansınız var. Özellikle fotoğraf düşkünleri için vazgeçilmez yerlerden biri olan Yedigöller’de gezerken Dilek Çeşmesi’ni görebilir, Ulu Kayın ağaçlarının arasında nefes aldığınızı hissedebilirsiniz. Yine sakin şehirler Taraklı ve Göynük bu turda sizi bekliyor. Günübirlik veya 1 gece konaklamalı olarak gidebileceğiniz turlar, her hafta sonu hareketli gerçekleştiriliyor.

Sonbaharın en güzel rotası Karadeniz

Karadeniz'in birbirinden güzel şehirlerini keşfetmek için bahar ayları en ideal zaman. Doğaya ve oksijene doyacağınız, yöresel ve lezzetli yemekleri tadacağınız bu tatilde Karadeniz'i seçerek doğru bir tercih yaptığınızı göreceksiniz. Samsun’dan Artvin’e birçok şehri içine alan turlarda, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası gibi varış noktaları sonbaharın renklerini yansıtıyor. Özellikle Karagöl mutlaka tavsiye ettiğimiz yerler arasında. Bazı tur programlarında Batum’a kadar farklı seçenekler de bulunuyor. Doğu Karadeniz kadar Batı Karadeniz’in etkileyici coğrafyasını, tarihi, kültürü ve mimari özellikleriyle yerel mutfağını da yakından deneyimleme şansınız bulunuyor. Amasra, Safranbolu ve daha pek çok güzellik Batı Karadeniz turunda sizi bekliyor.

Prontotour’da erken rezervasyon fırsatlarıyla 2021 yurt içi ve yurt dışı turlarını, gemi seyahatinizi, ülkemizin seçkin deniz, termal ve kayak otellerini, kusursuz deneyimin adresi ProntoPlus turlarını erken satın alıp kârlı çıkabilirsiniz. Prontotour’un düzenlediği tüm seyahatler pandemi dönemi için yetkili makamlarca getirilen hijyen ve güvenlik kriterlerine göre yapılıyor. Otobüslü, uçaklı veya farklı şehirlerden hareketli seçeneklerin yanı sıra 1-2 geceden 6-7 gece konaklamaya kadar alternatifler de bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha