Point Hotel Taksim 80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli’nde

Point Hotel Taksim 80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli’nde
31 Ekim 2017, 17:38
12 yıldır Milonga gecelerine ev sahipliği yapan Point Hotel Taksim; “80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli”ne konu oldu.

“80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli”nin yönetmeni Ernesto Rassi, belgeselinde İstanbul’daki Tango mekanlarına da yer vermek üzere Türkiye’ye geldi.

Ernesto Rassi, belgeselinde yer vermek için Point Hotel Taksim’in View Point Restaurant’ında, 26 Ekim 2017 akşamı yapılan Milonga’ya katılım gösterdi.

12 yıldır her Perşembe günü Milonga gecelerine ev sahipliği yapan Point Hotel Taksim’in View Point Teras Restaurant’ı, geceden çekilen görsellerle dünyanın ileri gelen Milonga mekanlarını içeren bu kapsamlı belgeselde yerini alacak.

3 yıl önce başlayan projede İstanbul yer alıyor

Arjantin asıllı Ernesto Rassi, müzisyen, şarkıcı, tango eğitmeni, aktör, yönetmen, yapımcı kişiliğinin yanı sıra, “80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli” yönetmeni olarak dünya çapındaki Milonga yapılan mekanları bu çalışmasıyla bir araya getiriyor.

Ernesto Rassi, Point Hotel Taksim’in View Point Restaurant’ında düzenlenen Milonga gecesinden renkli kareler dokümante etti. Gecede, tek veya çift olarak katılım gösteren, sayısı 100’e yakın yerli ve yabancı sosyal dansçılar danslarını sergilediler. Milonga gecesi, Ernesto Rassi’nin 2 Tango parçasını seslendirmesi ile devam etti. Kısa bir konuşma yapan Rassi, katılımcılara bu atmosferde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Tango ruhunun önemini ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha