Plajda yürüyüş için otopark fişi kestiler!

Plajda yürüyüş için otopark fişi kestiler!
20 Ekim 2018, 11:25
Antalya Konyaaltı Topçam Plajı’nda eşiyle birlikte yaptıkları sahil yürüyüşü için 12 lira otopark ücreti alınan Erol Çebi konuyu taşıdığı tüketici hakem heyetince haklı bulundu.

Hürriyet Gazetesi'nden Salim Uzun'un haberine göre yaklaşık 7 ay süren uzman incelemesinin ardından özellikle sahil beldelerindeki ücret uygulamalarına ilişkin emsal niteliğinde bir karar ortaya çıktı.

12 lira ödedim

Erol Çebi olayı şöyle anlattı: “Eşimle birlikte deniz kenarında yürüyüş yapmak istedik. Büyükşehir Belediyesi tarafından günlük piknik alanı olarak ayrılan bölgeye geldiğimizde kapı girişinde araç sahiplerinden 18 TL, yayalardan ise kişi başı 6 TL ücret alındığını öğrendim. Görevli ücret ödemeden deniz kenarında yürüyüş yapamayacağımızı söyledi. Bunun üzerine 12 TL ödemek zorunda kaldım”

Verdikleri ücret karşılığında kendilerine fiş kesildiğini, fişte yer alan plaka bölümünde ise ad soyad bilgisinin yazıldığını vurgulayan Çebi, “Fişte otopark hizmeti aldığımız, plaka kısmında ise ismim vardı. Yani mesire alanına yaya olarak girdiğimiz halde bizden 12 TL otopark ücreti alındı. Böyle bir ücretlendirme uygulamasının doğru olmadığını düşünerek 12 liranın iadesini istedim” diye konuştu.

Haciz işlemi başlatacağım

Tüketici hakem heyetine yaptığı başvurun sonuçlandığını kaydeden Çebi, şöyle devam etti: “Ben 12 liranın değil, vatandaşlık hakkımın peşine düştüm. Hakem heyeti de kanunlar ışığında haklı olduğuma kanaat getirdi. Şu ana kadar ilgili şirketten geri ödeme almadım. Ödeme yapılmazsa haciz işlemi başlatacağım.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha