Peş peşe istifalar...İki uçak filodan çıkıyor

Peş peşe istifalar...İki uçak filodan çıkıyor
25 Ocak 2020, 10:53
Ekonomik sıkıntıları devam eden AtlasGlobal Havayolları’nın bu hafta A330 pilotları uçmama kararını almasından sonra filodaki son iki uçak da operasyondan çekildi.

AtlasGlobal Havayolları’nın bu hafta A330 pilotları uçmama kararını almasından sonra filodaki son iki uçak da operasyondan çekildi. Uçakların birinin 25 Ocak’ta, diğerinin de 27 Ocak’ta finansal kiralama şirketine geri döneceği öğrenildi.

Bu gelişme sonrasında AtlasGlobal’in filosunda iki adet Airbus A321 ile Irak Havayolları’na ait ancak operasyonu AtlasGlobal tarafından yapılan iki adet A321 tipi uçak kaldı.

Bu gelişmeler yaşanırken diğer tarafından şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Ersoy’un ise iki adet Boeing 777 tipi uçak için görüşmeler yapması da dikkat çekti. Bir süredir Ersoy özellikle yaz sezonunda kullanılmak üzere geniş gövdeli uçak filosunda değişikliğe gitmek üzere çalışmalar yapıyor.

Son gelişmelerle birlikte geçen yıl Ali Nebi Karaca’nın yerine Uçuş İşletme Başkanlığı’na atanan Kaptan Pilot Harun Kot, görevinden istifa etti. Uçuş İşletmede tip müdürleri görevine devam ederken İşletme Başkan Yardımcısı Kaptan Pilot Ediz Edizyürek de istifa etti. İstifalar sonrasında herhangi bir atama yapılmadığı öğrenildi. (Kokpit.aero)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha