Pegasus KKTC yolcularına üzücü haberi mesajla verdi

Pegasus KKTC yolcularına üzücü haberi mesajla verdi
25 Ağustos 2020, 12:09
KKTC yönetiminin vaka sayılarının artması üzerine aldığı uçuş sınırlaması kararını hem yolcuları hem havayolu firmalarını mağdur etti.

KKTC Sağlık Bakanlığı’na bağlı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, Bulaşıcı Hastalıklar Yasasının vermiş oluğu yetkiye dayanarak “günlük uçuş sayısının 23 Ağustos tarihi itibariyle, ‘özel uçaklar hariç’ 6 uçuş ile sınırlandırılması” yönünde karar üretti.

Alınan karar uyarınca; ülkeye sefer düzenleyen Pegasus ile Türk Hava Yolları’na (THY) 3’er sefer hakkı verildi.

Söz konusu kararın 22 Ağustos’ta açıklanması ve 23 Ağustos’ta; yani 1 gün sonra yürürlüğe gireceğinin duyurulması, hem hava yolu şirketlerini hem de önceden bilet alan yolcuları çıkmaza soktu, şirketlerle yolcular karşı karşıya kaldı.

Yaşananlar üzerine Pegasus KKTC, tüm bürolarını hizmete kapattı, kapılara da hem Türkçe hem de İngilizce bir not yazdı, kilit vurdu.

Kapılara asılan notta, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen talimatla 23 Ağustos tarihinden itibaren tüm uçuşların iptal edildiği, seferlerin 3 uçuşla sınırlandığı, yeni müracaatlar onaylanıp düzenlenene kadar hizmet verilemeyeceği ifade edildi.

Söz konusu notta ayrıca, “yaşanacak mağduriyetlerin giderilebilmesi için yolcuların; Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’na müracaat edebileceği” vurgulandı.

Etiketler:Pegasus KKTC uçak
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha