Pegas'tan Orhan Sancar yönetiminde Kazakistan atağı!

Pegas'tan Orhan Sancar yönetiminde Kazakistan atağı!
01 Mart 2024, 17:14
Pegas Touristik Kazakistan, 200’e yakın acente ile bir araya gelerek yeni yönetimini ve 2024 programlarını tanıttı.

Pegas Touristik Kazakistan, 200’e yakın acente ile bir araya gelerek yeni yönetimini ve 2024 programlarını tanıttı.

Kazakistan Genel Müdürlüğünü Orhan Sancar yürütecek

Pegas Touristik Kazakistan’ın genel müdürlüğünü, aynı zamanda 5 yıldır BDT ülkeleri koordinatörlüğünü yapan Orhan Sancar yürütecek. Sancar’ın yardımcılıklarını ise Anıl Aksema ve Bülent Çotur yapacak.

Acenteler buluşmasında Orhan Sancar şunları söyledi: “5 yıldır Pegas Touristik BDT Koordinatörlüğünü yürütüyorum ve gözüm hep Kazakistan’da olduğundan Kazakistan’ın turizm potansiyelini çok iyi biliyorum. 1993 yılında Almatı’ya bir iş toplantısı için gelmiştim. Davet eden şirket Cumhurbaşkanlığı Hükümeti yetkililerinin yabancı yatırımcıları, onların ülkemize ve vatandaşlarımıza yönelik niyetlerini ve yaklaşımlarını görmek istediklerini söyledi. Bu nedenle ilk olarak Kimsesiz Çocuklar Vakfı’nı (BOBEK) görmeye ve oradaki çocukları ziyaret etmeye davet edildim. Öğrencilerin atmosferinden ve yaşam koşullarından etkilendim. Ziyaretin tamamlanmasının ardından BOBEK başkanını ziyarete davet edildik. Sıkı güvenlik kontrollerinden geçerek toplantı odasına girdik. Başkan BOBEK, Kazakistan’da iş yapmak istiyorsanız öncelikle bizim fakir yönlerimizi görmeniz gerektiğini, Almatı’nın Shymbulak, Medeu ve Koktobe gibi güzelliklerini her zaman ziyaret edebileceğinizi söyledi.

Başkan çocuklara destek olmamızı önerdi ve bir hafta boyunca ilk charter uçuşlarımızla 500 çocuğu İstanbul’a götürdük. Çocuklar ilk kez uçakla uçacakları ve yabancı bir ülkeyi, Türkiye’yi ziyaret edecekleri için çok heyecanlıydılar. İstanbul şehrini doyasıya gezdiler. Çocuklar döndükten sonra başkan, Kazakistan’ın kapılarının bize açık olduğunu söyledi. Bu başkan, Şubat 1992’den bu yana Uluslararası Çocuklara Yardım Vakfı’nın (BOBEK) kurucusu ve başkanı olan ilk devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’ın eşi, First Lady Sara Alpysovna Nazarbayeva idi. Bugün BOBEK, cumhuriyetin en aktif hayır kurumudur ve sadece Kazakistan’da değil yurt dışında da tanınmaktadır” dedi.

Türkiye, Vietnam ve Tayland için 2024'te 100 bin Kazak turist hedefi!

Orhan Sancar, açıklamalarına şöyle devam etti: “Pegas Touristik’in Tayland, Vietnam, Mısır gibi önemli destinasyonlarda kendi havayolları, otelleri ve en büyük ulaşım filosu (240 otobüs) ile BDT ülkelerinin önde gelen tur operatörlerinden biri olduğunu belirtmek isterim. Ana destinasyonlarımız Dubaı, Küba, Vietnam, Tayland, Mısır ve Türkiye olacaktır.

2024 yılında 100.000 Kazak turiste Türkiye, Vietnam ve Tayland’da hizmet vermeyi planlıyoruz. Ana partner havayollarımız Airastana, Scat ve Vietjet’tir” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha