Parti kadroları siyaseti ve devlet geleneğini bilmeyen bakan istemiyor…

Parti kadroları siyaseti ve devlet geleneğini bilmeyen bakan istemiyor…
04 Şubat 2022, 15:48
Ankara kulislerinde kabine revizyonu beklentisi devam ediyor. Siyasi parti kadroları, özel sektörden gelen isimlerin devlet yapısını kavrayamadığı görüşünde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında “Değişen şartlara göre kabinede revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz" demesiyle Ankara kulisleri hareketlendi.

Parti kulislerinden basına yansıyan bilgilere göre, bundan sonra bakan seçiminde özel sektörden gelen isimlere yer verilmemesi gerektiği görüşü ağır basıyor. Parti kadrolarındaki genel düşünce, özel sektörden gelen bakanları devlet yapısına kavrayamadı, özel sektördeki iş yapma alışkanlıklarıyla hareket ettikleri ve bu durumun bürokrasiyle milletvekilleri arasında rahatsızlık yarattığı yönünde.

Siyaset kulislerinde önümüzdeki dönemde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabinede yer almayacağı dile getiriliyor.

Yorumlar
Yesim Dağlı
04 Şubat 2022, Cuma 11:49
Insallah öyle olur. Turizmcilerin sorunlarını bildiği halde derdimize derman olmayan bir bakan asla istemiyoruz ki çok ümitlenmiştik. Yanıldık...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha