Özkan Özbaş: Bu anahtar kelimelere uygun davranan oteller öne çıkacak

Özkan Özbaş: Bu anahtar kelimelere uygun davranan oteller öne çıkacak
24 Nisan 2020, 09:53
Neredekal.com Genel Müdür Yardımcısı Özkan Özbaş koronavirüs salgını sonrası insanların internette arama motorlarında otel araması yaparken bugünden daha farklı anahtar kelimeler kullanacağını ifade etti.

Neredekal.com Genel Müdür Yardımcısı Özkan Özbaş Türkiye'nin, turizmde konaklama açısından kaliteyi üst seviyede tutan bir ülke olduğunu dile getirdi.

'Virüse karşı önlem alan Antalya otelleri' gibi anahtar kelimeler tercih edilebilir

Sektörün şimdiden yeni sürece hazırlandığına işaret eden Özbaş, "Müşteri tarafında bu sene fark yaratan tesisler öne çıkabilir. Bizim iş ortaklarımızdan gelen özel bir istekle virüse karşı önlem alan otellerin listelendiğini gördük. Dolayısıyla insanlar, arama motorlarında alışık olduğu markayı, alışık olduğu tatil alışkanlığını devam ettirmeyecek. Otel aramalarında hijyen ön plana çıkacak. 'Virüse karşı önlem alan Antalya otelleri' gibi anahtar kelimeler tercih edilebilir. Dolayısıyla bu anahtar kelimeye uygun davranan operatörler, oteller, işletmeler öne çıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Günde 2-3 otelle sözleşme yapıyoruz

Apart, pansiyon ve butik otel, villa gibi daha izole ortamların öne çıkmasını beklediklerini belirten Özbaş, şunları söyledi:

"İstanbul bölgesinde, özellikle şehir otellerinde halen yeni üyelik talebi alıyoruz. Günde 2-3 otelle yeni sözleşmeler yapıyoruz. Bu oteller açık olduklarını, alternatif kanalları araştırdıklarını ve yeni müşteri beklentilerinin olduğunu bize iletiyorlar. Bu oteller açık ve aslında bizden çağrı bekliyorlar. İstanbul bölgesi çok yoğun gidiyor. Büyükşehirlerde, İzmir, Ankara gibi yerlerdeki otellerin açıklık oranının ve gerçekten müşteri ağırlamanın diğer şehirlere göre daha yüksek olduğunu görüyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha