Özer: Otellerin hatası turistlerde güven sorunu oluşturdu

Özer: Otellerin hatası turistlerde güven sorunu oluşturdu
28 Ekim 2023, 12:04
Time Services Global Genel Müdürü Sezgin Özer turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Antalya Turizm Fuarı’nın, Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı / NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz’un moderatörlüğünü yaptığı “CIS Pazarı için 2024” başlıklı panelinde FIT Holiday Genel Müdürü Tuncer Emrullah, Time Services Global Genel Müdürü Sezgin Özer, Best Servis Travel CEO’su İkram Nizam ve Loti CEO’su Aydın Yaşayacak söz aldı.

Time Services Global Genel Müdürü Sezgin Özer, CIS pazarında 2023 sezonun iyi geçtiğini belirterek, “Devam etmekte olan savaş nedeniyle Rus ve Ukrayna pazarında ciddi düşüş var. 2019’a oranla Rusya pazarımızda yüzde 30’luk bir azalma söz konusu. Bunun dışındaki bütün pazarlar artış içerisinde” dedi.

Bazı oteller sezonda erken rezervasyon fiyatlarının bile altına indiler, bu da güven sorunu yaşattı

Yüksek sezon içerisinde rezervasyon akışlarında yavaşlama olduğunu doğrulayan Özer, “Bu sıkıntı sadece Antalya’da değil, Bodrum’da da yaşandı. Bunun da birçok nedeni var. Bütün dünya enflasyon baskısı altında. Maliyetler arttı ve biz de kendi içimizde gelir ve gider dengesi baz alınarak bir artış yapmak durumunda kaldık. Bunlara ek olarak bir de güven sorunu yaşadık. Bazı otellerde erken rezervasyonla aldığının daha alt bir paketi yüksek sezonda aldılar. Bu da güven sorunu yaşattı. Bununla ilgili sorunları gelecek sezonda daha yoğun bir şekilde yaşayacağımızı düşünüyorum. Biz önümüzdeki sene hata yapmamak durumundayız. Önümüzdeki sene için bu sezondan ders çıkaracağız ve daha hazır bir şekilde 2024’e gireceğiz” şeklinde konuştu.

Gelecek sezonu 4-5 içinde yapılacak çalışmalar belirleyecek

Sezgin, gelecek sezon ile ilgili değerlendirmeler de bulundu: “Gelecek sezonu bu 4-5 ay içerisinde yapılacak olan çalışmalar belirleyecek. Tanıtım yapılacaksa bu sadece destinasyondan ibaret olmalı. Biz zaten özel reklam firmaları ve ajansları ile hem otelin hem markanın hem de tur operatörünün sunduğu ürünün tanıtımını yapıyoruz. Yerel yönetimler destinasyonlarını tanıtmak zorundalar.”(Tourismtoday)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha