Oya Narin: Türkiye turizminin elçilerinden biriyiz

Oya Narin: Türkiye turizminin elçilerinden biriyiz
07 Mart 2024, 13:12
ITB Berlin’de 2024 yılına dair olumlu sinyaller aldıklarını belirten Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, erken rezervasyonda, geçen seneye göre büyük bir artış kaydettiklerini açıkladı.

Türkiye turizminin köklü ve öncü markası Martı Hotels & Marinas, dünyanın en büyük uluslararası turizm buluşması ITB Berlin’de yerini aldı. Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, “Türkiye turizminin en köklü kuruluşlarından biriyiz. Ülkemize Resort konseptini kazandıran ve imza attığımız yeniliklerle sektörümüze katkı sağlayan Martı Hotels & Marinas olarak, turizmin bu en önemli uluslararası buluşmasında her zamanki gibi yerimizi aldık. Tüm tesislerimizde Alman pazarına yönelik planladığımız büyümenin gerçekleşmesiyle alakalı fuarda aldığımız kuvvetli sinyallerden dolayı mutluyuz. Erken rezervasyonda da, geçen seneye göre büyük bir artış kaydettik. Gelen talepler, yaptığımız temaslar ile 2024’e dair hedeflerimiz, ITB Berlin fuarında da perçinlenmiş oldu” dedi.

Dünyanın en büyük küresel seyahat ticareti fuarı olarak adlandırılan ITB Berlin, 5 Mart’ta Almanya’nın başkentinde başladı. Bu yıl 54’üncü kez "Seyahat ve Turizmde Geçişe Öncülük Edin" ana temasını taşıyan uluslararası turizm fuarı, 7 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek. Toplam 150 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan ve 170 ülke, bölgeden 5.500'ü aşkın profesyonel katılımcının yer aldığı fuarın bu yılki konuk ülkesi ise Umman oldu. ITB Berlin’i bu yıl yaklaşık 60 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Turizm sektörünün tüm paydaşlarını buluşturan bu küresel platformda, Türkiye de, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) olmak üzere STK’lar, oteller, belediyeler ve turizm sektörümüzün diğer paydaşları tarafından temsil edildi.

Türkiye turizminin köklü ve öncü markası Martı Hotels & Marinas da turizmin bu önemli küresel buluşmasında geleneksel olarak yerini aldı. Martı Hotels & Marinas, fuarda Hall 3.2 A’da yer alan standında, bünyesinde yer alan resort oteller Martı Resort, Martı Myra’nın yanı sıra Martı La Perla Otel ve butik otelleri Güllü Konakları, Martı Hemithea Hotel ile Martı Marina & Yacht Club’ü, yabancı ziyaretçilere tanıttı. Fuara, Martı Hotels & Marinas adına Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Başkan Yardımcısı Emre Narin, Pazarlama Müdürü Lina Temelli ve şirket yöneticileri katıldı.

“2024’te yeni bir turizm rekoru hedefliyoruz”

Türkiye turizminin 2024 yılında da rekorları hedeflediğine dikkat çeken Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, “Türkiye turizminin en köklü kuruluşlarından biri olarak, ülkemize resort konseptini kazandırdık ve imza attığımız yeniliklerle de sektörümüze katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bugüne kadar gerek yurtiçinde ve gerekse yurtdışında her platformda Türkiye turizminin gelişimi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Türkiye turizminin elçilerinden biri olarak bu önemli küresel buluşmada da Martı Hotels & Marinas olarak yerimizi aldık. Burada otellerimiz ve marinamızda sunduğumuz üstün hizmet kalitesi ve seçkin tatil olanaklarının yanı sıra Türkiye’nin turizmdeki benzersiz zenginliklerini de birçok ülkeden gelen turizm acentaları, tur operatörleri başta olmak üzere yabancı sektör temsilcilerine ve bireysel ziyaretçilere aktarıyoruz. Tüm tesislerimizde Alman pazarına yönelik planladığımız büyümenin gerçekleşmesiyle alakalı fuarda aldığımız kuvvetli sinyallerden dolayı mutluyuz. Erken rezervasyonda da, geçen seneye göre büyük bir artış kaydettik. Gelen talepler, yaptığımız temaslar ile 2024’e dair hedeflerimiz, ITB Berlin fuarında da perçinlenmiş oldu. 2024 yılında turizmde yeni bir rekor hedefliyoruz ve bu hedefi yakalamak için de ülke olarak, sektör olarak kenetlendik” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha