Çalışanlarını sevindirdi: Taban asgari ücreti 12 bin 500 liraya çıkardı

Çalışanlarını sevindirdi: Taban asgari ücreti 12 bin 500 liraya çıkardı
21 Mart 2023, 10:26
Antalya ve İzmir'de 3 otele sahip Prince Group çalışanlarını sevindiren bir karar aldı.

Antalya'da Royal Diwa Tekirova Resort ve Euphoria Palm Beach Resort ile İzmir Seferihisar'da Royal Teos Thermal Resort Clinic and SPA otelleriyle hizmet veren Prince Şirket Grubu çalışanlarını sevindiren bir karar aldı. Grup, otel çalışanlarının 2023 yılı taban asgari ücretini 12.500 TL olarak belirledi.

Topal: Çalışanlarımız her şeyimiz, sezon öncesi motive etmek istedik

Prince Group İnsan Kaynakları Koordinatörü Emre Topal çalışanlarının kendilerini daha güvende hissetmeleri ve turizm sezonuna olabildiği kadar motive girmeleri için 2023 yılı taban asgari ücretini 12.500 TL olarak belirlediklerini ifade etti. Topal, " Değerli çalışanlarımız için almış olduğumuz bu kararın hayırlı olmasını umuyoruz ve şimdiden tüm paydaşlarımız için sağlıklı, başarılı ve keyifli bir sezon diliyoruz. Bu vesile ile deprem ve sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Emre Topal

Beş yıldızlı tesislerimizin dört yıldızını çalışanlarımız oluşturuyor

Beş yıldızlı tesislerimizin dört yıldızını çalışanlarının oluşturduğunu belirten Topal şu ifadeleri kullandı: " Sezon boyunca kendi hayatları kadar değer verdikleri bir iş hayatları vardır. Misafirlerimize, tatillerinin ilk gününden son güne kadar iyi bir hizmet anlayışı sunmak için bütün özverileri ile çalışmaktadırlar.

Prince Group olarak “insana değer” politikası ile yola çıktığımız sezonda, ülkemizin içinde bulunduğu konjonktür düşünüldüğünde, çalışanlarımızın refah seviyesini koruma ve sosyal hayat koşullarını iyileştirmek birinci hedefimiz olmuştur. Günümüzde yaşam ekonomisinin zorlaşması, üzerine kuzeyimizde yaşanan çatışma ve ülkemizde yaşadığımız deprem ve sel felaketleri sonrasında başta Antalya olmak üzere özellikle sahil kentlerine olan ilgi ile göçün artması şehrimizde yaşan tüm insanların hayat şartlarını zorlar hale gelmiştir.Hem bu nedenlerle hem de “İnsana Değer“ politikamız doğrultusunda Prince Şirketler Grubu olarak olarak çalışanlarımızın kendilerini daha güvende hissetmeleri ve turizm sezonuna olabildiği kadar motive girmeleri için 2023 yılı taban asgari ücretini 12.500 TL olarak belirlemiş bulunmaktayız."

Yorumlar
Nusret doğan
24 Mart 2023, Cuma 05:34
Grup otellerde çalışanın canı çıkana kadar kullanıyor... özellikle Antalya kökenli firma sahipleri.... memlekette geçim büyük bir sıkıntı olmuş....olmayan para ile herşeyin değeri olduğundan daha fazla olmuş...Vel hasılı kendimizi sevmiyoruz sevdirmiyoruz...
Misafir
23 Mart 2023, Perşembe 05:20
Helal olsun ülkemizin böyle patronlara ihtiycı var
Mutam
23 Mart 2023, Perşembe 03:23
Valla bence mecburiyetten veriyir çünkü otelcilik eleman bulamayacak böyle giderse o eski köle gibi çalıştırma düzeni bitti insanlar artık hizmet sektöründe calismak istemiyor
Misafir
23 Mart 2023, Perşembe 09:36
Helal olsun size. Patron dediğin sizin gibi olmalı. Çalışanlarınıza değer vermeniz çok güzel ve asil bir davranış. Siz, onlara değerli olduklarını hissettirdiğiniz müddetçe gözünüz arkada kalmaz. Var güçleriyle çalışırlar.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha