Otellere 'Fiyat' uyarısı!

Otellere 'Fiyat' uyarısı!
09 Mayıs 2020, 13:09
Antalya'da turizm sektörü temsilcileri video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

ATSO 36. Grup (oteller ve benzeri konaklama yerleri) Meslek Komitesi ve gruba kayıtlı çok sayıda sektör temsilcisinin katılımı ile korona salgınının turizm sektörüne etkilerinin değerlendirildiği bir video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Fiyatlarımızı korumalıyız, yoksa...

Toplantıya katılan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin turizm sektörünün bu süreçte fiyat rekabetine girmemesi gerektiğini ifade etti. Çetin, "Antalya olarak fiyatlarımızı bu dönemde korumalıyız. Yılı kaybediyoruz düşüncesiyle fiyatlarımızı aşağıya çekersek bunu önümüzdeki yıllarda yeniden eski seviyelerine çekmekte problemler yaşarız. Bu yılı kaybetmemek için önümüzdeki yılların gelirlerini aşağıya çekmeyelim" dedi.

Almanya için 15 Haziran, Rusya için 15 Temmuz konuşuluyor

Antalya turizminin ana pazarları olan Almanya ve Rusya'nın normalleşme dönemine geçmesinin çok önemli olduğuna da değinen Çetin, "Almanya'nın 15 Haziran'da, Rusya'nın 15 Temmuz'da uçuşları yeniden açacağı konuşuluyor. Ancak, bu takvimler henüz planlama aşamasında. Hastalığın hangi noktaya geleceği ve bu planların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bekleyip göreceğiz. Her işletmenin tüm ihtimallere göre kendisini hazırlaması gereken bir dönemdeyiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha