Otellerden keskin fiyat indirimi!

Otellerden keskin fiyat indirimi!
25 Nisan 2020, 23:41
Corona virüs nedeniyle sezon açılışını bayrama uzatan turizmciler, bu yıl yurt dışına sınırlı uçuş yapılacak olmasının etkisiyle yüzünü yerli turiste döndü.

Bayramla birlikte otelleri açmaya hazırlanan sektör oyuncuları, iç pazar için bir önceki yıla göre yüzde 50'ye varan oranlarda indirim yapıyor. Öyle ki geçen yıl Ege'de gecelik, kişi başı 600 TL olan bir butik otelin fiyatı acente komisyonu hariç 350 TL olarak satışta.

Akdeniz'de de geçen yıl 2 kişilik standart, 5 yıldızlı bir otelde oda fiyatı günlük 800 TL'den satışa sunulurken bu yıl fiyatlar 450- 500 TL arasına seyrediyor. Ege ve Akdeniz'de iç pazara yüzde 50'ye varan oranlara indirimler sunulurken, geçen yıla göre ortalama fiyatlar yüzde 30 daha uygun.

İşler: 250-300 TL'ye düşecek

Sabah'tan Betül Alakent'e değerlendirmelerde bulunan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, sektörün iç pazarı canlandırmak, normalleşmeye katkı sunmak amacıyla çalıştığını belirterek, "Turizmciler bu yıl kâr amacı gütmüyor. İstihdamı hareketlendirmek, vatandaşa moral vermek amacıyla kampanyalar düzenliyor. Vatandaşlarımız geçen yıl kişi başı 500 TL olan bir otelde bu yıl 250-300 TL'ye kalacak. İndirimler sezon boyu devam edecek" dedi. Bu yıl vatandaşların virüs nedeniyle daha çok butik otellere yöneleceğini öngördüklerini aktaran İşler, bu sebeple Ege'ye yüksek bir talep olacağını vurguladı. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar da, bayram sonrasına hazırlık yapıldığını belirterek, "Bu yıl yerli turist için yüzde 45'lere varan indirimler var. Ege otelleri ve butikler daha çok öne çıkıyor" dedi.

Çorabatır: Bayram sonrası kademeli olarak açabiliriz

Corona virüs nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı sertifikasyon çalışması yaptıklarını aktarmıştı. Otellerin de bu sertifika için çalışmalarını hızlandırdığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, "Eğer vaka sayılarımızda düşüş bu hızla devam ederse ve bakanımız da izin verirse bayram sonrası için otellerimizi kademeli olarak açarız" dedi. Sektörün 2016-2017 için çok özel kampanyalar yaptığını hatırlatan Çorabatır, bu yıl da benzer kampanyaların görüleceğini aktardı.

Yorumlar
Metin demircan
30 Nisan 2020, Perşembe 01:38
Bu haberler pozitif algi empoze etmekten baska bisey degil.ne otelci para kazanir, ne acentaci,ne otobuscu, ne tedarikci vs vs.sezonu hazirandan sonraya planlayamazsiniz cunku sezon bitti.%50 kapasite ile otel isletilirmi zarar yazar beyler.bi konuda : kotu giden sezonda yerli musteriye sarilip sezonu kurtarirken, iyi sezonda yurtdisi satis doviz olunca yerli musteriye faiş fiyat ve %10 kontenjan.simdi yine yerli musteriye bel bagliyorlar.biraz durust olun otelciler, acentalar uzmeyin bizi.
Serdar SARIL
27 Nisan 2020, Pazartesi 11:37
Açıklamalar enteresan, algı yaratmaya çalışılıyor maalesef. Butik oteliniz var diyelim kapasitesi 30 oda ve yarısıyla daha zor standartlarda hizmet vereceksiniz ( yeni sertifika uygulamaları ), açık olan yarısı da dolu dolu geçecek diyelim ve son olarak da bunu mevcut fiyatlarınızın altında yapacaksınız. Bırakın lütfen kar etmeyi zarar etmeniz mucize. Birde kiracı iseniz vay halinize. Bu oranları hangi oda sayısına göre yaparsanız yapın matematik aynı olur. Şu an kamu çalışanı hariç herkes ya zorunlu izinde ya senelik iznini kullanıyor. Tatil için gerekli olan şeylerin başı tabi ki de sağlık ama PARA ve ZAMAN da lazım insanlara.
Ahmet veli
27 Nisan 2020, Pazartesi 06:23
Ben öyle indirim görmüyorum yanıltıcı haber.aralıkta erken rezervasyon yaptığım otel şu an daha pahalı ve birçok oteli incelediğimde aralık ayı fiyatlarına göre pahalı.henüz bir indirim falan yok
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha