Otellerde iç pazar düşüyor

Otellerde iç pazar düşüyor
15 Kasım 2023, 13:24
2023 yılının 9 aylık döneminde oteller en büyük daralmayı yuriçi pazar gecelemelerinde yaşadı.

2023 yılının 9 aylık döneminde oteller en büyük daralmayı yuriçi pazar gecelemelerinde yaşadı. Verilere göre, turistik merkezlerde iç pazar gecelemesi % 30 dolayında geriledi. Yüzde 50’yi aşan iller de var.

İç pazar geriliyor

Turizm Endüstrisi çatısı altında faal olan Turizm Databank'ın KTB verinden yaptığı analize göre, 2023 yılının 9 aylık döneminde oteller en büyük daralmayı yuriçi pazar gecelemelerinde yaşadı.

Fiyatlar etkiledi

Artan fiyatlar ve iktisadi zorluklar içerde otel gecelemelerini azalttı. Geceleme düşüşü sayısal olarak en yüksek 2,4 milyonla İstanbul, 1,3 milyonla Balıkesir, 1,2 milyonla Muğla ve 1 milyonla Antalya oldu. Bu illerdeki ortalama düşüş % 25’i aştı. Türkiye’de 6 il hariç bütün yerlerde iç pazar gecelemesi geriledi.

Bazı illerde iç pazar geceleme düşüşü, %

Yorumlar
Hasan
22 Kasım 2023, Çarşamba 02:12
Apartlar kapatılarak oteleri devletimiz el üstünde tutuyor sagolsun apart oteler vergisini verenide emniyet sistemine kayıtlı olanida malesef bı yasayla otelci lobisine peşkeş çekiliyor burda milyonluk yatırımlar söz konusu ama ne yaziki devlet vergisini aldığı yeride kapatıyor insanların ekmek gelirini elinden alıyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha