Otellerde hijyen kaygısı gözleri zemine çevirdi

Otellerde hijyen kaygısı gözleri zemine çevirdi
08 Aralık 2020, 19:36
DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, pandemi döneminde bulaşıcı hastalıkların önlenmesine ilişkin kaygılar nedeniyle, parkelere yönelişin olduğunu, bu süreçte renovasyona giren otellerin talebi ile parke satışlarının yüzde 25 arttığını söyledi.

Pandemi döneminde bulaşıcı hastalıklardan korunma kaygısı, otellerin renovasyon dönemindeki tercihlerini de etkiledi. Otel odalarında daha hijyenik bir çözüm sunması nedeniyle artık lamine parke, laminat parkeler ve LVT zemin kaplama seçenekleri yerini alıyor. Bu ürünler gelişen teknoloji sayesinde temizlik ve bakımının da kolay olması nedeniyle, renovasyona giren otellerin ilk tercihleri arasına girdi.

Türkiye zemin kaplaması ürünleri firması DesignFloor’un Genel Direktörü Fatih Aslan, pandemi döneminde otellere yapılan parke satışlarında %25 artış yaşandığını, kış döneminde otellerin tadilat dönemine girdiği için satışlardaki artışın devam edeceğini söyledi.

Otellerin pandeminin getirdiği hijyen tedbirlerine kayıtsız kalamayacağını anlatan Fatih Aslan, parke seçimi konusunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Fatih Aslan, “Otellerde parke seçimlerinde uzun vadedeki oluşabilecek tadilat masrafları, yoğun sirkülasyon ve ayakkabı trafiği göz önünde bulundurularak, dayanım sınıfı yüksek ve garanti süresi ile güvence altına alınmış parkeler tercih edilmeli. Bu doğrultuda önerilen minimum AC5, AC6 ve 33. sınıf aşınma tabakasına sahip laminat parkeler değerlendirilmeli. Bunun yanı sıra ses yalıtımı için parke kalınlığının 12 mm kalınlığa sahip olmasını öneriyoruz” dedi.

Zemin kaplamasında yükselen değer hijyen!

Zemin kaplamasında yükselen değerin, hijyenik çözümler olduğunu vurgulayan Fatih Aslan, parkelerin oteller gibi sirkülasyonun yoğun olduğu ortamlarda hijyenin sürdürülebilirliğini sağlamada daha başarılı olduğunu belirtti.

Fatih Aslan, parkede kalitenin simgesi olan en geniş ürün seçenekleri ile tüketicinin yanında olan DesignFloor ürünleri arasından, Hi-Tech Laminat parke, lamine parke ve LVT zemin kaplama seçeneklerinin üstün teknolojiye sahip hijyenik özellikleri ve dayanıklı yüzeyleri ile yoğun sirkülasyonlu otel zeminleri için ideal tercihlerden olduğunu belirtti.

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, bakım ve temizliği halılara göre daha kolay olan parkelerin, her gün az miktarda su kullanarak parke yüzey temizleyicisi ve bez ile temizlenebileceğini, her misafir değişiminde de daha detaylı zemin temizliği ve dezenfektasyonu sağlanmasında fayda olduğunu açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha