Oteller için akıllı çözüm: Hikvision Sıcaklık Tarama Terminalleri

Oteller için akıllı çözüm: Hikvision Sıcaklık Tarama Terminalleri
30 Temmuz 2020, 18:13
Hikvision, MinMoe 'Temassız' Sıcaklık Tarama Terminallerini pazara sundu.

İşletmeler yeniden açılıyor ve çalışanlar işlerine bıraktıkları yerden geri dönüyorlar. COVID- 19'un kalıcı etkileri ile; çalışanlar, müşteriler ve ziyaretçiler için korumaları yönetmekte haliyle iş dünyasında bir takım zorluklar yaratıyor.

Zorluklarla başa çıkmak için, işletmeler geçiş kontrol sistemlerini etkin bir şekilde kullanarak,korumayı en üst düzeye çıkarabilirler.

Bu durum daha güvenli ve daha hızlı sıcaklık taramaları, geçiş kontrol sistemleri ve ziyaretçi yönetimleri ile mümkün olabilir.

Sıcaklık tarama fonksiyonlu temassız geçiş kontrol sistemleri etkili bir çözüm oluşturabilir. Bu nedenle Hikvision, MinMoe “temassız” Sıcaklık Tarama Terminallerini pazara sundu.

Temassız terminaller oteller için de ideal

Hikvision’ın MinMoe terminalleri, çalışanların bir terminale veya kapıya dokunmasını gerektirmeden çalışma alanları için erişimlerini daha kolay ve daha güvenli hale getirmek, devamlılığı takip etmek ve aynı anda sıcaklıkları taramak için yüz tanıma ve termografik teknolojiler kullanır. Terminallerin “temassız” doğası, ofisler, fabrikalar, perakende mağazalar, okullar gibi kalabalık alanların kullanımı içinde idealdir.

Akıllı video teknolojisi, kalabalık yoğunluğunu yönetmeye ve sosyal mesafeyi korumaya nasıl yardımcı olur?

Çeşitli ülkeler ve bölgeler, işletmeleri yeniden açmak ve evde kalma zorunluluğunu gevşetmekte zorlandıkça, sosyal mesafe devam eden bir gereklilik olmaya devam etmektedir. Dahası, kalabalık yoğunluğu bilgisi işyerlerinin, işletmelerin ve kamusal alanların sosyal mesafesini yönetmede de önemli bir referans olarak kabul edilmektedir.

Mevcut durumda, kamu ve özel yöneticiler ve yetkililer insanları güvende tutmak için her zamankinden daha fazla önlemler almak zorundadır. Ve çoğu durumda müşteri trafiğinin etkin bir şekilde hesaplanması esastır.

Hikvision'ın akış Kontrol Çözümü, kullanıcılara bir binaya veya alana kaç kişinin girdiğini ve ayrıldığını göstermek için dinamik bir ekran görüntüsü sağlayan ve önceden tanımlanmış kapasite eşikleri olması durumunda gerçek zamanlı uyarılar gönderen sayma kameraları ve dijital tabelalar kullanır. İnsan sayma kamerası, çok kapılı sitelerde bile karmaşık sayımları kolaylaştıran son derece hassas 3D binoküler (çift kameralı) stereo görüş ve Derin Öğrenme algoritmalarını kullanır.

Etiketler:Hikvision otel
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha