Oteller doldu... Yer bulamayan Valiyi arıyor!

Oteller doldu... Yer bulamayan Valiyi arıyor!
15 Temmuz 2021, 14:05
Antalya pandemi sonrası yaşanan hareketlilik, bayramın yaklaşmasıyla arttı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı Kurban Bayramı'nda kentteki otellere ilginin çok yoğun olduğunu söyledi.

Bayram tatilinde Antalya'da 680 bin yatak kapasitesinin tamamen dolu olacağını açıklayan Vali Ersin Yazıcı, yurt dışından günlük 48-50 bin misafirin havalimanından giriş yaptığını, hafta sonu ise 1 günde 68 bin misafir geldiğini söyledi.

'Yer bulamıyoruz yardımcı olur musunuz' diye arayanlar oldu

Turizmcilerin 'Rezervasyonsuz gelmeyin' uyarılarına da dikkati çeken Vali Yazıcı, "Birkaç kişi beni de aradı, 'Biz yer bulamıyoruz, yardımcı olur musunuz' diye. Gerçekten bayram süresince büyük bir akın bekliyoruz. Yurt içinden büyük bir talep var. Gerçekten doğru söylüyor turizm işletmecileri.

Rezervasyonsuz gelmesinler

Rezervasyonlu gelmek lazım şehre yoksa sıkıntı yaşayabilirler. Yer bulmayla ilgili birkaç arkadaşım aradı Ankara'dan 'Yer bulamıyoruz' dediler. Biz de yardımcı olmaya çalıştık ama çok mutluyum, şehir mutlu, şehrin morali düzeldi. Turizm her şeyi bu şehrin. Önceden rezervasyonlu gelinmesinde fayda var" dedi.

Kasım'a kadar dolu bir sezon bekliyoruz

Yurt dışından şu ana kadar 2 milyon 200 bin yabancı turist girişi olduğunu açıklayan Vali Ersin Yazıcı, "Bu geçen yıla göre iyi ama 2019'a göre çok düşük bir rakam. Zaten yurt dışından günlük 50 bin civarı girişimiz var ve biraz daha artmasını bekliyoruz. Bayramın devamında yabancı turizmin biraz daha artarak devam edeceğini ümit ediyoruz. Dolayısıyla sezonu iyi geçireceğiz ve inşallah kasıma kadar dolu bir sezon bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar
Hasan çakıroğlu
16 Temmuz 2021, Cuma 12:01
Bu insanlar antalya tarafına sanki gitmeden duramıyorlor ya ülkenin bi sürü güzel olan yerlerimiz var illa o antalya tarafına gidecekler
Pr.dr.07
15 Temmuz 2021, Perşembe 05:56
Oteller adam başı 400 TL den başlıyor....1500 TL.ye kadar günlük fiyatlar... yarısı yerli turistler... hani millet te para yoktu...o zaman devlet basar zamları... nasıl olsa millet gizli zengin....daha fazla zam isteriz....Nasrettin hoca misali....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha