Otelin restoran şefi ihmal kurbanı mı?

Otelin restoran şefi ihmal kurbanı mı?
17 Şubat 2020, 11:43
Antalya'da bir otelde restoran şefi olarak çalışan ve aniden rahatsızlanarak hayatını kaybeden Muhammet Şimşek'in ölümünde ihmal iddiası gündeme geldi.

Bir otelde restoran şefi olarak çalışan Muhammet Şimşek, 14 Şubat'ta rahatsızlandığını söyleyince çocukluk arkadaşı Gürsel Gürsoy tarafından Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada iğne vurulup, ağrı kesici yazılan Şimşek, evine gönderildi. Yalnız yaşayan Muhammet Şimşek'ten haber alamayan arkadaşlarının ihbarıyla eve gelen polis ve sağlık ekipleri Şimşek'in yaşamını yitirdiğini belirledi.

Muhammet Şimşek'i 14 Şubat'ta hastaneye götüren arkadaşı Gürsel Gürsoy, "Muhammet hastanede doktora sol çenesinin kilitlendiğini ve sol gözüne perde indiğini söyledi. Hatta kalp krizi geçiriyor olabileceğini belirtti ama iğne yapıp, ağrı kesici verip gönderdiler" diye konuştu.

Arkadaşının aynı günün gecesinde bu kez özel hastaneye gittiğini anlatan Gürsoy, "Sabaha kadar serum yemiş ve eve gönderilmiş. Dün saat 10.30 gibi beni aradı. Hamama gideceğini söyledi. Daha sonra kendisinden haber alamadık. Hamama gidip sorduk. Gelip gittiğini söylediler. Akşam evine gittiğimizde ölü bulduk. Doktorlar, arkadaşımın kalp krizinden öldüğünü söyledi. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Ölümü göz göre göre geldi. Yürüyüşü ve gülmeyi çok severdi. Bir karavan alıp, Türkiye'yi gezecektik. Hayallerimiz yarım kaldı" dedi.

Antalya Adli Tıp Kurumu'ndan arkadaşları tarafından alınan Muhammet Şimşek'in cenazesi, Elmalı ilçesinin Akçeeniş Mahallesi'nde toprağa verilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha