Otele milyarlık yenileme yatırımı için kredi tamam!

Otele milyarlık yenileme yatırımı için kredi tamam!
06 Aralık 2022, 08:49
Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Bodrum'daki turizm tesisi yatırımına ilişkin bildirim yaptı.

Bünyesinde Fethiye'deki Hillside Beach Club tatil köyünü bulunduran Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, geçtiğimiz yıl Kasım ayında ikinci otel yatırımını yapmıştı.

422 milyon lirayı peşin ödemişti

Alarko GYO, Bodrum Gündoğan'da Tekaş Teknik İnşaat’ın sahibi olduğu 1022 yatak kapasiteli Green Beach Resort Otel'i satın almıştı. Holding, 1022 yatak kapasiteli Green Beach Resort Otel'i 422 milyon 875 bin liraya (KDV hariç) bedel üzerinden peşin olarak satın almıştı.

Yeni ismi Hıllside Bodrum Otel oldu

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, tesiste yenileme yaparak yeniden faaliyete açacak. Adı HILLSIDE BODRUM OTEL olarak değişen otelde oda sayısında ve alanında herhangi bir artış yapılmayacak. Tesiste eskimiş ve günün koşullarına cevap veremeyecek duruma gelmiş otel blokları kısmen yıkılarak yenilenecek.

Mevcutta proje sahasında bulunan otel 477 oda kapasite ile faaliyet gösteren tesis onarım ve tadilat işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile 359 oda kapasitesiyle hizmet verecek.

1 milyar 248 milyon liralık kredi için bankayla anlaşma tamam!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Bodrum'daki turizm tesisi yatırımına ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, ''Portföyümüzde bulunan Muğla'nın Bodrum ilçesi Gündoğan mevkiindeki turizm tesisimizin yatırımının finansmanında kullanılmak üzere imzalanan kredinin teminatı için söz konusu taşınmaz üzerinde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş lehine 1. dereceden 1.248.000.000 TL ipotek tesis edilmiş ve işlem 05.12.2022 tarihinde tamamlanmıştır.'' denildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha