Otelcinin umudu Ağustos, beklentisi İngiliz turist

Otelcinin umudu Ağustos, beklentisi İngiliz turist
19 Temmuz 2020, 13:33
Pandemi nedeniyle geç açılan kıyı otelleri %25-30 dolulukla sezona devam ediyor. Turizmciler Ağustos ayına ve en çok da gelecek İngiliz turiste bel bağlamış durumda.

Fethiye’de dolulukların yüzde 25'lerde olduğunu ancak 1 Ağustos'tan itibaren İngiliz turist sayısının artacağını belirten Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, “Sezonu kasım ayına uzatmayı planlıyoruz” dedi.

Sabah’tan Betül Alakent’in haberine göre, İngiliz turistin yoğunluğuna bağlı olarak otellerin yüzde 80'inin açılacağını öngördüklerini belirten Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Başkan Yardımcısı Tunç Batum, “Eylül-ekime İngiliz turistten yoğun talep geliyor” diye konuştu.

BODER: Beklediğimiz hareket oluşmadı

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt ise şunları söyledi: Kısa çalışma ödeneği ile devletimiz çok destek oldu ancak açılan otellere de SGK primleri ve ecrimisil destekleri sağlanmalı. Sezonun bitmesine 45 gün kaldı ve beklediğimiz hareket oluşmadı. Bodrum son dönemde sürekli pahalılıkla anılıyor. Bu çok yanlış. Burada 15 liraya da döner var, 150 liraya da, halk plajımız da var localarımız da. Her bütçeye uygun yer var.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha