Otelcilik sektörü turizm politikalarında aktif rol almalı

Otelcilik sektörü turizm politikalarında aktif rol almalı
26 Mart 2019, 08:42
Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu 85 milyar dolar yatırım, 1 milyon çalışan ve 54 farklı sektörü besleme kapasitesine ulaşmış Türk otelcilik sektörünün turizm politikalarında aktif rol alması gerektiğini kaydetti.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu 85 milyar dolar yatırım, 1 milyon çalışan ve 54 farklı sektörü besleme kapasitesine ulaşmış Türk otelcilik sektörünün turizm politikalarında aktif rol alması gerektiğini kaydetti. Yazılı bir açıklama yapan Aksu, yatırım kapasitesine bakıldığında, Avrupa’da il 10'a giren Türk otelcilik sektörünün dünya kalite standartlarıyla yarışır düzeye geldiğini vurguladı.

Yatırımcılar ve otel yöneticileri sektöründe söz sahibi olmalı

85 milyar dolarlık yatırımla büyük riskler taşıyan Türk otelciliğinin, dünyada hızla dijitalleşen pazarlama trendinde de kendi çabası ile mücadele ettiğini belirten Aksu şu ifadeleri kullandı:" Ulusal ve uluslararası etkin tanıtım politikasının oluşması çok önemli. Bu konuda Bakanlığın tasarladığı TGF yasa tasarısı tüm paydaşlar tarafından desteklendiği ve iyi kurgulandığı zaman son derece yararlı ve kazançlı sonuçlar alınacaktır. Sektörün bir diğer önemli aktörü olan Ulaşım ve Havacılık’ın desteklenmesi ile de Türk turizmi ciddi bir ivme kazanacaktır Tüm paydaşlar için en önemli değer olan “konuk deneyim ve memnuniyetini sağlayan otel yatırımcısı ve profesyonel otel yöneticisinin sektöründe söz sahibi olması, liyakat ilkesinde yer bulması gerekiyor."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha