Rota

Otel sahibini öldüren çalışanlara istenen ceza belli oldu!

Otel sahibini öldüren çalışanlara istenen ceza belli oldu!
25 Aralık 2019, 11:34
İstanbul, Fatih’te, Afgan asıllı Abdulsamih Endican’ın otelindeki çalışanları tarafından öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Fatih'te 27 Temmuz tarihinde otel sahibi Afganistan uyruklu Abdulsamih Endican elleri, ağzı ve ayakları koli bandıyla bağlanmış halde ölü olarak bulunmuştu. Güvenlik kameralarında inceleme yapan polis, Endican’ı öldürenlerin otelde çalışan resepsiyon personeli Xasanjon A. (25) ile otelde garsonluk yapan Sakhıb A. (34) olduğunu tespit etmişti. Otelin kasasındaki paraları alıp kaçmak için plan yapan şahısların mesai saatinden sonra Endican’ı arayarak otele çağırdığı, otele gelip odaya çıkan Endican’ı burada elini, ağzını ve ayaklarını koli bandıyla bağlayıp nefessiz bırakarak öldürdükleri ve daha sonra cebindeki kasa anahtarı ve telefonu alıp kaçtıkları tespit edildi.

Savcı Ağırlaştırılmış müebbet istedi

Polisin takibi sonucu otelde garson olarak çalışan Sokhıb A. yakalanarak tutuklandı. Resepsiyon çalışanı şüpheli Xasanjon A.’nın ise Özbekistan’a kaçtığı tespit edildi. Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Sokhıb A. ve firari Xasanjon A. hakkında “Tasarlayarak öldürme” ve “Nitelikli yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha