Otel çalışanlarının lojman sorununu çözmek için 'Expo' önerisi!

Otel çalışanlarının lojman sorununu çözmek için 'Expo' önerisi!
01 Nisan 2024, 08:45
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Antalya’da yaşanan personelin barınma sorununu çözmek için atıl durumda bulunan Expo’nun Personel köyüne dönüştürülebileceğini söyledi.

Kaan Kavaloğlu, Turizmdays.com editörü Emin Demir’e yaptığı açıklamada, turizmde personel sorunu olmadığını, personeli yönetme sorunu olduğunu belirterek, ‘’Turizm sektöründe personele sunulan imkanlar başka sektörlerde yok. Özellikle lojmanlar ve diğer imkanlara baktığımızda bunları sağlayan başka sektör yok. Bunu daha iyi sunmalıyız’’ dedi.

Antalya’da arazi ve gayrimenkul maliyetlerinin çok yükseldiği için personeli konaklatılabilecek alanların daralmaya başladığına dikkat çeken Kaan Kavaloğlu, şunları söyledi:

‘’Personel lojmanları yapılabilmesi için devletin arazi tahsis etmesi gerekiyor. Otelci de bu alanlara sadece personelin konaklayacağı yerler yapsın. Bu yerler yine devletin olsun. Antalya’da Expo’nun bulunduğu alanın atıl kalması üzücüdür. Antalya’nın merkezinde çok değerli bir arazi. Belki dünyanın sayılı güzel yerlerinden bir tanesi Expo alanıdır. Expo çok güzel bir personel köyü haline getirilebilir. Güzel binalarla yaşam haline getirilebilir. Oraya Antalya’nın içinden hafif raylı sistem geliyor. Personel köyünden otellere insanları daha rahat taşıyabiliriz.

Bunun gibi yerler diğer bölgelerde de yapılmalı. Alanya, Manavgat ve Kemer’de de personel köyleri yapılabilir. Antalya’da yapılabilecek 4 Personel köyü ile personelin barınma sorunu çözülür. Tarihe de özel bir not düşmüş olur.

Yorumlar
Serat
06 Nisan 2024, Cumartesi 12:03
Turizm en berbat en rezil en pislik sektör... Akdeniz..ege. Hep aynı özellikle çamaşır hane.
Turizmci
03 Nisan 2024, Çarşamba 08:23
Saçmalamış artık böyle vizyonsuz çapsız tipler de yorum yapmasın lütfen. Expo alanı hepimizin parasıyla yapıldı şehre katma değer sağlayacak projelere ev sahipliği yapmalı beyfendinin otellerindeki çalışanlarına değil.
Becerikli
02 Nisan 2024, Salı 09:22
Çalışma kampı mı yapacaksınız
İsmail
02 Nisan 2024, Salı 08:20
Otelciler yapılan israfın %50 sini onlesin personel değil ülkenin yarısı refaha kavuşur bencillikten kurtulmayan sadece kendini düşünen zengiller olduğu sürece kimse ne sizin gibi insanları dinlerler nede bir hayırlı iş yapmazlar
Serkan Seki
02 Nisan 2024, Salı 04:56
Devlet senin şirketine her imkanı sağlıyor, hala kar edemiyor, personel için kamu alanına göz dikiyorsan belki sorun sendedir.
Abdullah
02 Nisan 2024, Salı 03:45
Bir orası kaldı orası halka ait otellere değil
Kerem
02 Nisan 2024, Salı 12:28
Personele iyi maaş ver gitsin ev kiralasin kalsın lojman da kim kime dum duma
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha