Otel çalışanlarına yeni görev!

Otel çalışanlarına yeni görev!
10 Nisan 2020, 17:38
İsveç'te bir otel grubunun işsiz kalan çalışanlarına yeni bir görev verildi.

İskandinavya Hava Yolları’nın (SAS) zorunlu izne ayırdığı hostesleri hastabakıcı olarak görevlendirmesinden sonra otel ve restoran çalışanları da yoğun eğitimden geçirildikten sonra hastabakıcılık yapacak.

Wallenberg Vakfı, işçi temin etme şirketi Novare ile birlikte denetiminde bulundurduğu şirketlerde zorunlu izne ayırdığı personeli Stockholm’de Sofiahemmet Yüksek Okulu’nda 3 gün yoğun eğitimden geçirerek yine kendi denetimindeki sağlık kuruluşlarında hastabakıcı olarak çalıştırıyor.

Günlük yayımlanan Dagens Nyheter gazetesinde yer alan habere göre, Stockholm’de Grand Hotel ve Marriott Hotel’de çalışırken zorunlu izne ayrılan 25 emekçi, bu hafta içinde temel sağlık eğitiminden geçirildi.

1874 yılından beri faaliyette olan Grand Hotel, Wallenberg gurubu tarafından 1968 yılında satın alındı. Uzun süreden beri de İsveç’e ziyarete gelen devlet başkanları, başbakanlar ve üst düzeydeki yetkililerin konaklama yeri.

Grand Hotel Genel Müdürü Pia Djupmark, diğer şirketler gibi kendilerinin de krizden çok olumsuz etkilendiklerini ve deneme aşamasında bulunan çalışanların işlerine son vermek zorunda kaldınlarını savunarak “Bu oldukça sıkıcı ve personeli geri işe almayı umuyoruz. Benim daha önceki personelim kahramanlar, ben değilim. Onların kısa bir sürede bu şansı yakalamaları güzel” dedi.(Evrensel)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha