Osman Ayık: Sektörün sesi olabilecek arkadaşları Meclis’e taşımalıyız

Osman Ayık: Sektörün sesi olabilecek arkadaşları Meclis’e taşımalıyız
30 Mart 2023, 22:28
Sektöre, turizmci adayları destekleme çağrısında bulunan Osman Ayık, “Sektörün sesi olabilecek arkadaşları Meclis’e taşımalıyız” dedi.

Turizm sektörüne, turizmci milletvekili adaylarını destekleme çağrısında bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı ve TÜROFED eski Başkanı Osman Ayık, “Sektörün sesi olabilecek arkadaşların parlamentoda bizleri temsil etmesinin, sektör açısından bir kazanım olacağını düşünüyorum” dedi.

“Siyasi partiler turizmcileri değerlendirsin”

Turizmci milletvekili aday adaylarının sektörün geleceği adına umut vadettiğini ifade eden Osman Ayık, “Sektör temsilcisi arkadaşlarımızın dünya görüşleri ve siyasi düşünceleri paralelindeki partilerde siyaset yapmalarından daha doğal bir şey yok. Siyaset kurumunun da bu arkadaşlarımızı değerlendirip seçilebilecek yerlerden aday göstermesi, doğru bir tavır olacaktır” dedi.

“Sektörün sesi olabilecek arkadaşları Meclis’e taşımalıyız”

Sektörün gelişimi için çalışmış STK temsilcilerinin parlamentoda yer alabilmesinin sektörün geleceği açısından olduğu kadar ülke ekonomisi için de değer arz ettiğini ifade eden Osman Ayık, “Turizm sektörü sadece bugün değil, gelecekte de ülke ekonomisi için hayatiyet arz ediyor. Sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için sektörün sesi olabilecek arkadaşları Meclis’e taşımak gerekir” şeklinde konuştu.

“Turizmciler sektörden çıkan adayları desteklemeli”

Sektörün turizmci adayları desteklemesi gerektiğini savunan Osman Ayık sözlerini şöyle tamamladı, “Sektördeki tüm arkadaşların, aday adayı olan ve sonrasında aday olacak arkadaşlarımızı desteklemesi lazım. Bu işin Antalya’sı, İstanbul’u, İzmir’i, Muğla’sı yok. Turizm adına yapılan her iyi şey nihayetinde tüm bölgelere ve ülkeye yararlı olacaktır”.

Yorumlar
Cemal ALYAMAC
01 Nisan 2023, Cumartesi 06:32
Osman başkanın arkasına konulan siyasi parti logolarında Türkiye nin 3 büyük partisi HDP neden yok acaba
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha