Ormanlık alana 43 milyon liralık otel tartışması!

Ormanlık alana 43 milyon liralık otel tartışması!
28 Ocak 2022, 10:08
Belediyeye ait park içindeki ormanlık alanın otel yapılması için satışa çıkarılması tartışmalara sebep oldu.

Uşak'ın Dikilitaş Mahallesinde mülkiyeti Uşak Belediyesi'ne ait olan Huzur Park içindeki ormanlık alan otel yapılması için satışa çıkartıldı.

12 katlı otel için ihale düzenlendi

Kent merkezine yakın olan ve içinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, çocuk parkı ve spor tesislerinin bulunduğu arazinin, muhammen bedeli ise 43 Milyon TL.

20 Ocak’ta ihaleye çıkarılan, kapalı teklif zarfı alınan 12 bin 431,93 metrekarelik ormanlık alan, en fazla 12 kat olma şartıyla otele dönüştürülmek amacıyla 3 Şubat 2022 tarihinde satılıyor.

Geçen yıl restorasyon için 1 milyon lira harcandı

Gazete Duvar'dan Özlem Kara'nın haberine göre ihaleye çıkarılacak olan alanda bulunan, belediyeye ait Şelale Restoran'da geçen yıl yapılan tadilata yaklaşık 1 Milyon TL’lik harcama yapıldığı iddia edildi. Bu Restoran’ın bulunduğu alan da satılacak arsaya dahil bulunuyor.

İYİ Partili Savaş: Genel seçime hazırlık

Alanın ihaleye çıkarılmasına tepki gösteren İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, Uşak Belediyesi'nin bu ay 30 arsayı satışa çıkardığını vurguladı. "Satışa çıkarılan bu arsalardan elde edilen gelirle belediyenin borçları ödenmeyecek" diyen Savaş şunları söyledi: "Burada genel seçime bir bütçe hazırlığı yapılıyor. 2021 yılında yapılan plan değişikliğinde, 1033 ada 51 parsel değişikliğe konu edilmediğinden ve 12 kat çevre binalar ile uyumlu olmadığından teknik kişiler imar planının hatalı olduğunu ve bu konun mahkemelik olması gerektiğini söylüyorlar.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha