Organizatörlerle konuştum, yüzde 300'lük büyüme bekliyorlar

Organizatörlerle konuştum, yüzde 300'lük büyüme bekliyorlar
22 Mart 2019, 16:11
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda gazetecilerin sorularını cevapladı. Son dönemde Türkiye'de artan Hint düğünü organizasyonlarıyla ilgili soruyu cevaplayan Ersoy, “Hint düğünü organizasyonu yapan organizatör ve tur operatörleriyle konuşuyorum. Yüzde 300’lük büyüme bekliyorlar. Hindistan hava yollarından biri Türkiye’ye seferlere başladı. Ciddi bir artış öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

İran pazarından ziyade Batı pazarlarından ciddi artış bekliyoruz

İran’dan gelen ziyaretçi sayısına ilişkin beklentilerinin sorulması üzerine Bakan Ersoy, ülkenin ekonomik sıkıntılarına ve yurt dışına çıkış vergileri uygulanmaya başlandığına dikkati çekerek, İran pazarından ziyade Batılı pazarlardaki ziyaretçi sayısında ciddi artışlar beklendiğini vurguladı. Bakan Ersoy, nitelikli turizme yoğunlaşıldığını hatırlatarak, “Gelir grubu daha yüksek turist kitlesi oranı artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz Bakanlık olarak kişi başı gecelik gelirlere konsantre oluyoruz. Geçen yüzde 5-6 civarında artış olmuştu, bu sene yüzde 12-13 civarında artış bekliyoruz. Bunların olumlu sonuçlarını göreceğiz.” dedi.

Bodrum'u hızla toparlamak gerekiyor

Bakan Ersoy, Bodrum’da turizm sezonunun iki aya sıkıştığını belirterek “Sezonu 12 aya nasıl yayarız, turizm çeşitliliğini nasıl getiririz, bunları konuşmalıyız. Bodrum artık İstanbul’dan, İzmir’den, her yerden göç alan, kışın da nüfusu olan bir bölge. Bu büyük bir avantaj. Detaylı çalışarak, yatırım yaparak, Bodrum’u hızla toparlamak gerekiyor.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha