Online tatil sitelerine 'rekabet' uyarısı

Online tatil sitelerine 'rekabet' uyarısı
07 Şubat 2019, 09:34
İngiltere'deki Rekabet ve Piyasalar Otoritesi(CMA), Expedia, Booking.com, Agoda, Hotels.com, ebookers ve Trivago'yu uyardı.

İngiltere'deki Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, Expedia, Booking.com, Agoda, Hotels.com, ebookers ve Trivago'yu internet üzerinden yaptıkları satışlarda doğru olmayan indirim kampanyaları ve satış stratejileri uyguladıkları gerekçesiyle uyardı.

Denetim kuruluşu CMA'dan yapılan açıklamada, söz konusu 6 seyahat ve konaklama şirketinin, İngiliz regülatörün talebi üzerine, otellerin listelenmesi ve fiyatlandırılmasının net ve anlaşılır olması, otel odalarına olan anlık talebin yüksek gösterilerek müşteriler üzerinde baskı oluşturulmaması konusunda uzlaştığı bildirildi.

CMA Başkanı Andrew Tyrie, konuyla ilgili yaptığı açıklamada CMA'nın çevrimiçi otel rezervasyon pazarındaki yanıltıcı satış taktiklerini, gizli masrafları ve diğer uygulamaları sona erdirmek için çalışma yürüttüğünü söyledi. Online turizm sitelerinin yaptıklarının kabul edilemez olduğunu belirten Tyrie " Bu siteler yanıltıcı uygulamalara girmemek için tahattüt vermişti. CMA şimdi sektörün geri kalanının aynı standartları karşılamasını sağlamak için elinden geleni yapacaktır." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha