Ömer Tosun: Kapadokya'da 150 euronun altında yer bulamazsınız

Ömer Tosun: Kapadokya'da 150 euronun altında yer bulamazsınız
27 Mayıs 2023, 13:22
İndigo Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Turizm sektörünun pandemiden sonra büyük bir kriz atlattığını ve artık bugün turizmin toparlandığını söyleyen İndigo Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun, katıldığı Bloomberg HT yayınında turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sahil bölgelerinin iyi gittiğini belirten Tosun, "Rusya-Ukrayna savaşı var ama aldığımız bilgilere göre yaz dönemi iyi geçecek gibi gözüküyor üstelik geçen seneden de iyi olacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

The Museum Hotel olarak çok yoğun bir yıl geçirdiklerinin altını çizen Tosun'un dile getirdiği noktalar özetle şöyle;

"Kapadokya dünyanın en nadir bölgelerinden birisi. Ben aynı zamanda Kapadokya Turizm ve Yatırımcılar Derneği’nin de Başkanıyım. Mesela Amerikalı veya bir Brezilyalı, Çinli sahile gelmez ama bize gelir gibi böyle dünyanın farklı Ülkelerinden turist ağırlıyoruz.

3 bin 500 euroya oda satıyoruz

Mesela bir Antalya turizminde günlük 100 dolarlık bir turizmden bahsediyoruz ama Kapadokya’da bizim misafirlerimizin günlük harcadığı rakamın konaklama dahil söylüyorum 1000 doların altına düşmesi mümkün değil. Bizde otelde konaklayacaksanız 150 euronun altında yer bulamazsınız, biz 3 bin 500 euroya oda satıyoruz, balona biniyorsunuz 300 dolar ödüyorsunuz ve bu da ülkemize girdi sağlıyor. Yani bölgemizin Ülke turizmine katkısı nedir, nasıl bir katkı sağlıyor ve Kapadokya turizminin örnek oluşturup ülkemizin diğer yörelerine de dağıtmak istiyoruz.

Turizmin çeşitlendirilmesi dediğimiz şey de aslında bu oluyor. Biz ülkemizi daha üst seviyeye pazarlamak istiyoruz.

Aslında şimdi artık her şey dahilde de pahalı satan örnekler var ve bunların daha da gelişmesi lazım.

"Kapadokya'ya lüks termal otel yapıyoruz"

Biz İndigo Group olarak 15 senedir Kapadokya’da olmayan termal suları çıkarmak için uğraştık ve çıkardık. Şimdi Kapadokya’da lüks termal sağlık turizm tesisleri kurmak istiyoruz. Bir tanesini zaten kuruyoruz, 160 bin metrekareye bir tesis kuruyoruz, içerisinde 100 tane villa yapıyoruz, bir Spa olacak, lüks restaurant’lar olacak, 2500 metrekare bir lagoon olacak. Ve her şeyiyle donanımlı bir sağlık merkezi koyacağız. Gelen insanlar hem Kapadokya’yı görecekler hem de sağlık konusunda ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Yorumlar
Nevşehir kopadokyalı
04 Haziran 2023, Pazar 09:44
Gelin sizlerinde ağırlayalım fotorafdan bakmayın
Kapadokyalı ramco
01 Haziran 2023, Perşembe 07:24
İşte böyle kişiler yüzünden turizm yakın zamanda bitme noktasına gelecek çünkü gelen turisti yolunacak kaz gibi görüyorlar bu kafayla mı gelişecek turizm...
Adanalı
28 Mayıs 2023, Pazar 09:46
Vay babam vay ne güzel rakamlar .bizim millet de fotoğrafları seyretsin .
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha