Ömer Torosluoğlu, Mehmet Nane ile ne konuştu?

Ömer Torosluoğlu, Mehmet Nane ile ne konuştu?
sayfayı yazdır, turizm ajansı
15 Haziran 2017, 11:53
Pegasus Havayolları tarafından satın alınan İzAir, dün sürpriz bir şekilde kapatılan İnter Havayolları’nın sahibi Ömer Torosluoğlu tarafından satın alınacaktı. Pegasus Havayolları’nın CEO’su Mehmet Nane ile yapılan pazarlıkta neler konuşuldu? İşte detaylar.

İzmir merkezli İzAir satışa çıkarıldı. İzAir’e ilk talipli eski İnter Havayolları sahibi Ömer Torosluoğlu oldu. Dün Pegasus Havayolları’nın Kurtköy’deki şirket merkezinde gerçekleştirilen satış toplantısı anlaşmazlıkla sonuçlandı.

Airporthaber’in haberine göre İzAir için astronomik rakam istendi. Biri kendisine ait toplam yedi uçağı bulunan İzAir’in yüzde 98 hissesi Ali Sabancı’da bulunuyor. Yüzde ikilik kısmı ise İzmir Ticaret Odası’nın olan İzAir için masaya oturan Ömer Torosluoğlu’nun bu girişimi sektörde heyecan yarattı.

“Yeniden havacılık sektörüne mi dönüyor” şeklinde kulaktan kulağa konuşulan Ömer Torosluoğlu, İnter Havayolları’ndan sonra turizm yatırımlarına ağırlık veren Torosluoğlu’nun Antalya Kemer ve Alanya’da iki oteli bulunuyor. Almanya’nın en büyük Türk Operatörü ITT’nin de sahibi olan Ömer Torosluoğlu, Almanya’dan Türkiye’ye 450 bin turist gönderiyor.

İzAir’le yapılan görüşmenin devam edip etmeyeceği ise merak ediliyor.

Yorumlar