Oğuz Ergül: Eylül'den itibaren iki pazardan Antalya'ya haftada 40 bin turist getireceğiz

Oğuz Ergül: Eylül'den itibaren iki pazardan Antalya'ya haftada 40 bin turist getireceğiz
23 Ağustos 2021, 14:47
TUI Russia & CIS Türkiye Genel Müdürü Oğuz Ergül, Eylül ayının ikinci haftası itibari ile iki pazarda kapasite artışına gideceklerini açıkladı.

TUI Russia & CIS Türkiye Genel Müdürü Oğuz Ergül, Eylül ayının ikinci haftası itibari ile Rusya ve Ukrayna’da kapasite artışına gideceklerini açıkladı.

Antalya'ya kapasiteyi Rusya'dan 30 bin, Ukrayna'da 10 bine çıkarıyoruz

Rusya-Antalya destinasyonunda haftalık uçuş kapasitesini 30 bin misafirin üzerine çıkarmayı planladıklarını belirten Oğuz Ergül, başta Moskova olmak üzere diğer bölgelerde de kapasite artışına gideceklerini bildirdi. Ukrayna için haftalık uçuş kapasitesini 10 bin misafirin üzerine çıkarmayı planladıklarını iletirken, ayrıca Kazakistan, Belarus ve Baltık operasyonlarının da Ekim ayı sonuna kadar devam edeceğinin bilgisini paylaştı.

Sezonu Kasım sonuna kadar uzatabilmeyi planlıyoruz

TUI Russia & CIS Türkiye Genel Müdürü Oğuz Ergül’ün 2021 sezonu ve şirket planlamaları ile ilgili diğer önemli açıklamaları ise şöyle; “2021 Yaz sezonunu, Kasım ayı sonuna kadar uzatabilmeyi planlıyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için Kasım ayının ikinci haftası dahil yoğun bir operasyon hazırlığımız bulunuyor. Sezonun uzatılabilmesinde en büyük etken Mısır uçuş izinlerinin durumudur. Şu an için belli kapasiteler dahilinde Moskova ve bölgelerde de uçuş izinleri verilmiştir. Süreci yakından takip edip planlamalarımızı buna göre yapacağız.

Ayrıca kış operasyonları için de hazırlıklarımız devam ediyor. Rusya’dan İstanbul ve Antalya’ya uçuşlarımızı planladık. Kayak destinasyonlarına uçuş izinlerinin verilmesi ile talep dahilinde, kayak bölgeleri için operasyon planlamalarımız devam etmektedir."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha