Rota

Öğrenciler otel odalarında kayıt cihazları buldu!

Öğrenciler otel odalarında kayıt cihazları buldu!
14 Aralık 2019, 09:42
ABD'nin Minneapolis kentinde yer alan Hyatt Regency Hotel'in bazı odalarında kayıt cihazı bulunduğu açıklandı.

ABC News'de yer alan habere göre yetkililer olayı doğrularken, Wisconsin'in Madison Metropolitan Okul Bölgesi sözcüsü Minneapolis ABC bölge temsilcisi KSTP'ye yaptığı açıklamada, öğrencilerinin bir gezi için konakladıkları oteldeki bazı odalarda gizli kameralar bulduğunu söyledi.

Minneapolis Hyatt Regency Hotel genel müdürü Mark Bastic KSTP'ye yaptığı açıklamada "Otelimizde misafir ettiğimiz konuklarımızın ve iş arkadaşlarımızın güvenliği Hyatt Regency Minneapolis'te en büyük önceliktir. Bu durumu öğrenir öğrenmez derhal yerel yetkililerle iletişime geçtik ve yetkisiz kayıt cihazları için otel genelinde kapsamlı bir arama yaptık ancak güvenlik amaçlı yönetim tarafından yerleştirilen kayıt cihazları dışında ek cihaz bulunamadı." ifadelerini kullandı.

Yerel polis yetkilileri, cihazların misafir kaydı yaptığında dair henüz ellerinde yeterli delil olmadığını belirtirken Minneapolis polis departmanı sözcüsü John Elder verdiği demeçte, “Henüz kamera kayıtlarından yeterli veriye ulaşamadık. Ancak bazı kayıt cihazları tespit edildi ve bu cihazlarla ne tür kayıtların ve ne amaçlı yapıldığını tespit etmek için çalışıyoruz.” dedi.

Yorumlar
Fatma fırtına
18 Aralık 2019, Çarşamba 10:44
Ne amaçla konulursa konulsun suç bu suç Lanet olasi amerika
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha