HIKVISION

Öger Tours kurtarılabilecek mi?

Öger Tours kurtarılabilecek mi?
06 Kasım 2019, 13:53
İflas eden Thomas Cook'un Almanya'daki markalarından birisi olan Öger Tours'la ilgili iflas yöneticisinden açıklama geldi.

İflas eden Thomas Cook'un Almanya'daki iki tur operatörü için olumlu haberler geldi.

Müzakereler çok iyi ilerliyor

Hamburg merkezli Öger Tours ve Düsseldorf yakınlarındaki Meerbusch'ta bulunan Bucher Reisen'in geçici iflas yöneticisi Julia Kappel-Gnirs, "Bucher Reisen ve Öger Tours'a yatırımcılar arasında güçlü talep var. Bu şirketlerin faaliyetlerini devam ettirmek için müzakereler çok iyi ilerliyor" diye konuştu.

Her gün daha fazla yatırımcı geliyor

Gnirs, iki şirketi satın almak için her geçen gün daha fazla yatırımcının geldiğini belirterek " Öger Tours ve Bucher Reisen için çözüm bulmayı bekliyoruz." diye konuştu.

Benzer durum Thomas Cook'un Almanya'daki bazı otel markaları ve seyahat acentesi için de söz konusu. Kappel-Gnirs, "Henüz hiçbir şey imzalanmadı, ancak çalışanlarının da dahil olduğu otel franchise sistemlerinin Sentido ve Smartline'ın yakında yeni sahipleri olacağı konusunda çok iyimseriz." dedi.

Neckermann için de umut var

Thomas Cook'un kendi seyahat acentası zinciri ve seyahat acentası franchise sistemi için de son görüşmeler yapılıyor. Gnirs “Thomas Cook bürolarının ezici çoğunluğunu faaliyete geçirebilmek için için çözümler olacağını umuyoruz” dedi. İflas yöneticileri aynı zamanda Neckermann ve Air Marin tur operatörü marka adlarının yanı sıra e-ticaret platformu 'Golden Gate' için alıcı bulma konusunda da umutlu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha