HIKVISION

Öger Tours için Neşet Koçkar iddiası!

Öger Tours için Neşet Koçkar iddiası!
13 Kasım 2019, 09:41
İflas eden Thomas Cook'un Rusya'daki markası İntourist'i alacağı iddialarıyla gündeme gelen Anex Tour'un patronu Neşet Koçkar'ın ismi yeni bir satın almayla geçiyor.

Anex Tour'un sahibi Neşet Koçkar'ın iflas eden Thomas Cook'un Almanya markaları Bucher Reisen & Öger Tours GmbH 'ye talip olduğu iddia edildi. Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'in iddiasına göre Hamburg merkezli Öger Tours ve Düsseldorf yakınlarındaki Meerbusch'ta bulunan Bucher Reisen Anex Tour tarafından alınabilir.

Derginin haberinde yaklaşık 2 milyar avroluk ciroya sahip olan Anex Grubun Rusya'nın önde gelen tur operatörü olduğu Türkiye'de otel ve acentalarının bulunduğu belirtildi. Geçtiğimiz Temmuz ayında Thomas Cook Group'ta % 8 hisse satın alan Anex'in patronu Neşet Koçkar'ın İngiliz grubunun yeniden yapılandırılmasında “aktif bir rol” oynamak istediği de belirtildi.

Öger Tours, Almanya'dan Türkiye'ye tatil sunan en büyük tur operatörlerinden biri ayrıca Mısır ve bölgedeki diğer destinasyonlarda tatiller sunuyor. Bucher Reisen, çoğunlukla diğer Akdeniz destinasyonlarında ve bazı uzun mesafeli destinasyonlarda uygun fiyatlı tatil satıyor.

İflas yöneticisi 'Müzakereler çok iyi ilerliyor' demişti

Hamburg merkezli Öger Tours ve Düsseldorf yakınlarındaki Meerbusch'ta bulunan Bucher Reisen'in geçici iflas yöneticisi Julia Kappel-Gnirs, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Bucher Reisen ve Öger Tours'a yatırımcılar arasında güçlü talep var. Bu şirketlerin faaliyetlerini devam ettirmek için müzakereler çok iyi ilerliyor" demişti.

Her gün daha fazla yatırımcı geliyor

Gnirs, iki şirketi satın almak için her geçen gün daha fazla yatırımcının geldiğini belirterek " Öger Tours ve Bucher Reisen için çözüm bulmayı bekliyoruz." diye konuşmuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha