O ürünleri tüm otellerinden çıkaracak

O ürünleri tüm otellerinden çıkaracak
17 Şubat 2020, 11:01
110 ülkede 4.900 otel, resort ve rezidansa sahip Fransa merkezli Accor Otel Grubu, çevreci yaklaşım kapsamında radikal bir karar aldı.

Fransa merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, Birleşmiş Milletler Global Turizm Plastikleri Girişimi'ne katılacağını ve 2022 yılı sonuna kadar tek kullanımlık plastik ürünleri otellerinden çıkarma hedefini açıkladı.

Accor, duyurduğu yeni taahhüt doğrultusunda 2020 sonuna kadar plastik tuvalet malzemelerini ve bardakları ayrı ayrı ortadan kaldıracak. 2022 yılı sonuna kadar, konuk odalarında, toplantı alanlarında, restoranlarda ve kaplıcalar, fitness merkezleri gibi tüm aktivite alanlarında geriye kalan tek kullanımlık plastik ürünlerini ortadan kaldıracak.

Accor Otel Grubu, bugüne kadar otellerinin %94'ünde pipet, pamuklu çubuk ve karıştırıcı kullanımını ortadan kaldırdı.

Accor Yönetim Kurulu Başkanı & CEO'su Sébastien Bazin taahhütleri konusunda şunları söyledi: "Gezegenimiz üzerindeki önemli etkimizin ve çalışanlarımız, misafirlerimiz, tedarikçilerimiz, ortaklarımız ve ev sahibi topluluklarımız için somut faydalar yaratma sorumluluğumuzun farkındayız". "Bize rehberlik eden şey, iyi bir vatandaş olmaya çabalayan herkesi yönlendiren bilinç ve sosyal farkındalıktır. Farkında olmak, sosyal olarak bilinçli ve tutarlı olmak anlamına gelir. "

Etiketler:Accor plastik
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha