O ülkelerden 2022 için güçlü talep var

O ülkelerden 2022 için güçlü talep var
22 Ekim 2021, 07:59
Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer rezervasyonlardaki son durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, 2022 yılı için sektörde çok olumlu bir havanın oluştuğunu söyledi. Sabah'tan Betül Alakent'e değerlendirmelerde bulunan Karaer, gelen rezervasyonların da bu olumlu havayı desteklediğini ifade etti.

Türkiye'ye 6 milyon koltuk

Karaer, "Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Polonya gibi ülkelerden önümüzdeki yıl için güçlü bir talep var. Biz de pandemi nedeniyle durağa geçen iki yılın ardından 2022'ye güçlü bir başlangıç planladık. 2019'da tüm ülkelere toplam 6 milyon kişi taşımıştık. 2022'de Türkiye, Yunanistan, İspanya, Portekiz, İtalya, Mısır ve Fas'a uçuş gerçekleştireceğiz. Tüm ülkelere toplam 10 milyon kişi taşımayı hedefliyoruz. Bunun 6 milyonunu ise Türkiye için planlıyoruz" dedi.

Nisan 2022'de uçuşları başlatacağız

Nisan 2022'den itibaren uçuşları başlatacaklarını anlatan Karaer, "Filomuzda 50 uçak olacak. Türkiye'ye başta Almanya ve Hollanda olmak üzere, İngiltere, Belçika, İsviçre, Polonya ve İskandinav ülkelerinden turist getirmeyi hedefliyoruz. Antalya, İzmir, Dalaman, Bodrum için uçuş planlamaları yaptık. Ayrıca Eskişehir, Zonguldak, Kayseri ve Konya'ya da etnik uçuşlar yapacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha