O tarihe kadar İstanbul, Dubai ve Kazakistan uçaklarında yer yok

O tarihe kadar İstanbul, Dubai ve Kazakistan uçaklarında yer yok
26 Eylül 2022, 10:23
Rusya'da kısmi seferberlik ilanının ardından 3 ülkeye uçuşların biletleri tükendi.

Rusya'da kısmi seferberlik ilanının ardından 3 ülkeye uçuşların biletleri tükendi.

Eylül sonuna kadar Dubai, İstanbul ve Almatı'ya direkt uçuşlarda yer yok

Moskova'dan BAE, Türkiye, Kazakistan'a doğrudan uçuşlar için Eylül ayı sonuna kadar bilet yok.

Dubai ve İstanbul'a direkt uçuş biletleri geçen hafta sonunda tükendi. Fiyatlar ise önceki dönemlere göre yüksek oranda arttı. Eylül ayında 30-40 bin rubleye alınabilen Moskova-İstanbul uçak biletleri 110 ile 200 bin ruble arasına çıktı.

Rusya'dan Dubai'ye uçak bilet fiyatları da yüksek oranda arttı. 28 Eylül'de Moskova'dan Dubai'ye üç transferli uçuş için 173.2 bin ruble ödenmesi gerekiyor. Aynı gün Moskova'dan İstanbul'a bilet fiyatları 178,5 bin ruble. Moskova'dan Almatı'ya iki transferli uçuş için 62.4 bin ruble ödenmesi gerekiyor.

Sadece seferberlik etkili olmadı, turistler Eylül sonuna kadar uçakların çoğu yerlerini doldurmuştu

Havacılık uzmanlarına göre Eylül sonunda bilet fiyatlarındaki artışın bir kaç sebebi var. Kısmi seferberlik ilanının yanı sıra Eylül sonuna kadar bir çok uçağın biletleri tur operatörlerinin müşterileri için alınmıştı. Bundan dolayı Eylül sonuna kadar ki uçuşlarda çok az yer verdi. Kısmi seferberlik ilanıyla birlikte bu yerlerde doldu.

Rusya- Türkiye arasındaki 30 Eylül'e kadar ki yüksek bilet fiyatlarının ardından 1 Ekim'den itibaren dikkat çekici düşme yaşanıyor. Örneğin Moskova'dan iki transferle İstanbul'a 76,2 bin rubleye uçulabiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha