Numan Kurtulmuş: Seçim turistleri ilgilendiren bir şey değil

Numan Kurtulmuş: Seçim turistleri ilgilendiren bir şey değil
24 Nisan 2018, 08:29
Turizmin erken seçimden etkilenmeyeceğini savunan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş. "Seçim turistleri ilgilendiren bir şey değil" diye konuştu.

TBMM'nin açılışının 98. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mecliste düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplayan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, olumsuz bir etkisinin olmayacağını, hatta olumlu etkilemesinin beklendiğini söyledi.

Turizme ilişkin rakamların gayet iyi gittiğini ifade eden Kurtulmuş, "Bu yıl 38 milyon planlıyorduk, belki onun da üzerine çıkacak, 40 milyon turist gelecek. Nihayetinde seçim turistleri ilgilendiren bir şey değil." diye konuştu.

Seçimin iç turizmi de olumsuz yönde etkilemeyeceğini savunan Kurtulmuş, "Nihayetinde bir gün oy verecekler. Ramazan var. İnsanların çoğu tatillerini ramazan sonrasına getirecekler. Dolayısıyla hiçbir şekilde olumsuz etkileneceğimizi düşünmüyorum." Şeklinde konuştu.

Turizm sektörünün bazı temsilcilerinin erken seçimlerden olumsuz etkileneceklerini söyleyerek, destek istediklerinin ifade edildiği bir soruya ise Kurtulmuş, şu yanıtı verdi: "Tam tersine. Ben seçimin bir an evvel yapılmasını, Türkiye'de ekonomik ve siyasi istikrar açısından, özellikle ekonomideki bazı belirsizlik ihtimallerini tamamen ortadan kaldıracağı için olumlu etkileyeceği kanaatindeyim. Bunu da göreceğiz. 24 Haziran şurada 63 gün sonra, Türkiye turizmine en ufak bir olumsuz etkisi olmayacaktır."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha