Nüfusun yüzde 55'ini aşıladı, en çok turisti Türkiye ve ABD'ye gönderdi

Nüfusun yüzde 55'ini aşıladı, en çok turisti Türkiye ve ABD'ye gönderdi
26 Nisan 2021, 12:09
Nüfusunun yüzde 55'ini aşılayan ve 10 aydan bu yana ilk kez koronavirüs kaynaklı ölümün yaşanmadığı ülkeden Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinde dikkat çekici artış yaşandı.

Nüfusunun yüzde 55.3'üne iki doz aşı yapan ve 23 Nisan'da kovid kaynaklı ölümün yaşanmadığı İsrail'den Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinde dikkat çekici artış yaşanıyor.

İsrailli telekomünikasyon şirketi Pelephone tarafından Kovid-19’un ülkedeki seyahat alışkanlıkları kapsamında yapılan araştırmada İsrail halkının tatil tercihlerinin değiştiği sonucu ortaya çıktı.

Mart ve Nisan'da en çok Türkiye ve ABD'yi tercih ettiler

İsrail medyasından Jerusalem Post araştırmanın sonucunu “Tatil tercihleri değişiyor. En çok Türkiye ve ABD tercih ediliyor” başlığıyla aktardı.

Haberde, araştırmaya katılan İsraillilerin yüzde 15’inin Türkiye ve ABD’ye gitmek istedikleri belirtildi.

Bu yılın mart ve nisan aylarında en popüler tatil yerlerinin Türkiye ve ABD olduğunu ifade eden İsrail vatandaşları yaz sezonu için de aynı düşüncede olduklarını belirtti.

Araştırmanın diğer sonuçları arasında, İsrail vatandaşlarının yüzde 8’i, Birleşik Arap Emirliklerini tercih ederken tatil destinasyonları arasında Ukrayna ve Gürcistan yer aldı.

Yunanistan, iki doz aşı olmuş İsrail vatandaşlarına karantina şartını kaldırmasına rağmen tercih sırasında 9’uncu sırada yer aldı.

Seyahat tercihi sırasında daha önce 5’inci sırada yer alan Fransa ise 7’nci sıraya geriledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha