Novotel sağlık çalışanlarını kovdu…

Novotel sağlık çalışanlarını kovdu…
14 Nisan 2020, 00:06
Ailelerine korona virüsü bulaştırmamak için Zeytinburnu'ndaki Novotel'de konaklayan sağlık çalışanları otelden kovuldu. Otel yöneticileri, "Müşteriler sizden rahatsız oluyor" diyerek sağlıkçıların otelden ayrılmasını istedi. Olaya müdahil olan İBB, sağlıkçılara başka bir otel buldu.

Gazete Duvar’ın haberine göre İstanbul Zeytinburnu’nda Accor Grubu’na bağlı Novotel’de sağlık çalışanları diğer müşterilerin rahatsız olduğu öne sürülerek otelden atıldı.

Korona virüsü hastalarını tedavi eden sağlık çalışanları, ailelerine virüs bulaştırmamak için günlerdir Novotel’de konaklamak zorunda kalıyordu. Covid-19 hastalarını tedavi eden bir doktor, yetkililerin buna gerekçe olarak, “Buradaki müşteriler sizden rahatsız oluyor” diyerek oteli boşaltmalarını istediklerini söyledi.

“Zorla çıkartmaya çalışmışlar”

Otelden zorla çıkartılmaya çalıştıklarını anlatan doktor, kaldıkları otele parayı eksiksiz yatırdıklarını ve burada kalmak için herhangi bir bakanlığın talimatı olmadığını söyledi.

Bu otelin çalıştıkları hastaneye daha yakın olduğu için burayı tercih ettiklerini söyleyen doktor, “Küçük çocuğu ve ailesi olan arkadaşlarımızla birlikte bir acenteyle anlaşarak bu otelde kalmaya başladık. Cumartesi günü bir sorun yaşadık. Bize, ‘Çıkın’ dediler. Otel yetkilileri bugün de ‘Süreniz bitti’ diyerek odaları boşaltmamızı istediler. Biz de süreyi uzatmak istedik. Bizi kapı dışarı ettiler. Üç doktor arkadaşımıza da ‘Yarın çıkın’ dediler. Bunun nedenini sorduğumuzda, bizden rahatsız olduklarını, diğer müşterilerin de bizi istemediklerini ilettiler” dedi.

İmamoğlu: Yakındaki bir otelde yeriniz hazır

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat Güler, sosyal medya hesabından konuya ilişkin Ekrem İmamoğlu’nu da etiketleyerek “7 gün 24 saat görev başında olan sağlık personeline saygısızlık; Novotel Zeytinburnu ücreti ödenen odalarda ailelerini korumak için konaklayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarını herhangi bir açıklama yapmadan otelden çıkarttı” şeklinde paylaşımda bulundu. Kısa bir süre sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kıymetli hocam, bu duruma çok üzüldük, sorumluluğumuzda olmayan bir otelde tatsızlık yaşamışsınız. Hemen yakındaki bir otelde yeriniz hazırlandı. Arkadaşlarım sizinle hemen iletişim kuracaklar” mesajını paylaştı.

"Sağlık çalışanlarımızı istemeden üzdüysek içtenlikle özür dileriz

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Accor Hotels, "sağlık çalışanlarımızı istemeden üzdüysek içtenlikle özür dileriz" dedi.

Accor Hotels'in markaları Novotel adına yaptığı açıklama şöyle:

Zorunlu açıklama;

Sosyal medya üzerinden yayılan ve Novotel Ailesi olarak bizleri derinden üzen paylaşımlar üzerine bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur. Novotel Zeytinburnu’nda konaklayan sağlık çalışanlarımızı istemeden üzdüysek içtenlikle özür dileriz. Canlarını hiçe sayarak toplum sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz önem ve değeri, ibis Eskişehir’de hizmetlerine sunduğumuz ve ibis Kayseri’de de yetkilileri hizmete sunmak üzere bilgilendirdiğimiz otellerimizle göstermiş bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarımız acenta üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonları doğrultusunda otelimizde konaklamaya devam etmekte olup, Novotel Zeytinburnu otelimizin hemen yanında yer alan İbis Zeytinburnu otelimiz tüm sağlık çalışanlarına hizmet verecektir. Accor Otel Grubu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında başta sağlık çalışanları olmak üzere çalışanlarına, ortaklarına ve topluma destek vermektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Novotel Zeytinburnu

Yorumlar
Murad Tekinkaya
14 Nisan 2020, Salı 01:19
Meslektaşımız Olarak Sizi Kınıyorum
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha