Noel Pazarları’nı Setur ile keşfedin

Noel Pazarları’nı Setur ile keşfedin
sayfayı yazdır, turizm ajansı
02 Ekim 2017, 16:50
Setur, Avrupa’da yılın en büyülü dönemlerinden olan Noel günlerinde seyahat severleri Brugge ve Gent, Viyana ve Alsace bölgelerini keşfetmeye davet ediyor.

Setur, Avrupa’nın en özel ve renkli dönemi olan 22 – 25 Aralık tarihlerinde 3 farklı Noel turu düzenliyor. “Noel’de Brugge ve Gent”, “Viyana’da Noel Pazarları” ve “Alsace Noel Pazarları” turları modern seyyahlara 4 gün içinde Avrupa’nın en güzel ve renkli günlerini deneyimleme şansını veriyor.

Türk Hava Yolları uçuşlarıyla düzenlenen Noel’de Brugge ve Gent Turu, Belçika’nın başkenti Brüksel ile başlıyor. Katılımcılar turun ilk gününde şehrin en önemli ve hareketli meydanı Grand Palace, Manneken Pis ya da daha çok bilinen tanımıyla İşeyen Çocuk Heykeli ve Brüksel’in en ünlü simge yapısı Atomium gibi ikonik merkezleri gezebilecek. Kelime anlamı “köprüler” olan ve orta çağdan gelen tüm özelliğini muhafaza etmesiyle ünlenmiş bir şehir olan Brugge, gezinin ikinci durağı olacak. UNESCO Dünya Mirası listesinde da yer alan Brugge’ün ünlü Noel Pazarı “Christmas Markt” turun en önemli durağı. Turun son günü ise orta çağlarda Kuzey Avrupa'nın en büyük ve en zengin şehirlerinden biri olan Gent’e ayrılıyor. Katılımcılar Gent turlarında Avrupa’nın tarihi mirasının en özel örneklerini ziyaret edebilecek.

Setur’un Noel günlerinde yönelik ikinci tur önerisi ise Viyana’nın ünlü Rathausplatz & Maria Theresien Platz Noel Pazarları. Bu turun katılımcıları Viyana’da şehrin dünyaca ünlü mekanları Café Demel’de kahve ve pasta, Figlmüller'de de şinitzel tadımı yapabilecek, Viyana’nın yıldızı Schönbrunn Sarayı’nda imparatorluk günlerini gözlemleyebilecek. Bu turun katılımcıları yılın en önemli gününde Viyana şehir merkezinin tüm ihtişamını, Rathausplatz ve Maria-Theresien-Platz Noel pazarlarında yaşayabilecek.

Setur’un Noel dönemi için önerdiği son tur Alsace Bölgesi’nin değil tüm Fransa’nın en iyi korunmuş köylerinden biri olan Colmar ile başlıyor. Avrupa’nın kavşağı sayılan Strazburg ile devam eden turda yakın çevrede yer alan Noel pazarları ziyaret ediliyor. Setur’un Alsace turu Ren Nehri'nin ortadan ikiye ayırdığı, dünyanın en zengin şehirlerinden biri olan Basel ile sona eriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha