'Ne yatırımları durdurması, Türkiye'de iki yeni otel yapıyoruz'

'Ne yatırımları durdurması, Türkiye'de iki yeni otel yapıyoruz'
06 Kasım 2018, 09:15
Hakkında mali açıdan zorda olduğuna dair çeşitli iddialar ortaya atılan Doğuş Holding'in patronu Ferit Şahenk önemli açıklamalar yaptı.

Doğuş Holding'in patronu Ferit Şahenk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un davetlisi olarak Kapadokya'ya giden gazete yazarlarını sahibi olduğu Argos in Cappadocia otelinde kahvaltıda ağırladı. Milliyet Gazetesi Yazarı Ali Eyüpoğlu Şahenk'le konuşmalarını yazdı.

Zarar eden bir şirket bu kadar yatırım alır mı?

Bir süredir mali açıdan zorda olduğu bazı şirketlerini satışa çıkardığı ve yatırımlarını yurtdışına kaydırdığına yönelik iddialar ortaya atılan Şahenk, " Singapur'un en büyük yatırım fonu d.ream'e 1.2 milyar dolar değer biçip 202 milyon dolarla yüzde 17'imizi aldılar. Böyle bir fon zarar eden bir şirkete verir mi bu kadar parayı? diye sordu.

Göbeklitepe ve Hasankeyf'e iki otel yapacağız

Artık söylentilere alıştığını kendisi için "Boşandı" bile dendiğinizi ama eşinin yanında olduğunu belirten Şahenk, yatırımlarının yüzde 80'inin Türkiye'de olduğunu belirterek Göbeklitepe ve Hasankeyf'e iki otel yatırımı yapacaklarını söyledi. Doğuş'un otel ve restoran işinde mi büyüyeceğine yönelik bir soruya da Şahenk " Bizde yoğun olarak entertainment, restoran, marina ve otelcilik var. Otelciler, F&B (food and beverage) işlerini bizim gibilere vermeye başladı." dedi.

En rahat ettiğim otel Kapadokya'da

Doğuş Holding'in patronu Ferit Şahenk, Türkiye'de yatırım olanakları açısından büyük fırsatla içerdiğini sektör olarak konaklama, turizm ve yeme-içmede heyecan verici olduğunu ifade etti. Türkiye dışında pek çok ülkede oteli olan Şahenk en rahat ettiği yerin Kapadokya olduğunu belirterek " Babam buraya 45 dakikalık mesafede yatıyor. Her geldiğimde mutlaka giderim babacığıma... Burada beş saat uyu, kalktığında 10 saatmiş gibi güne dinç başlarsın." diye konuştu. Şahenk, Star TV'nin devam edeceğini medyadan çıkmayacağını ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha