Nabi Avcı görevini Numan Kurtulmuş’a devretti

Nabi Avcı görevini Numan Kurtulmuş’a devretti
20 Temmuz 2017, 17:35
Kabine değişikliği sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim gerçekleşti.

Bakanlık görevini Nabi Avcı’dan devralan Numan Kurtulmuş, Avcı ile çok zor dönemleri birlikte aştıklarını; Avcı'nın olgun, sakin ama yol gösterici tutumlarıyla gerek AK Parti, gerekse Türkiye’nin gidişatına olumlu katkılar sunduğunu ifade etti.

"Camiamızın sakin güçlerinden"

Numan Kurtulmuş konuşmasında şunları söyledi: “Sayın Nabi Avcı kişiliğiyle, zarafetiyle, bilgisiyle, donanımıyla bir yandan kültür adamı, diğer yandan devlet adamı sıfatıyla her zaman AK Parti camiasının yol gösterici kişilerinden birisi olmuştur. Çok cerbezeli görünmeyen ama perde arkasında bizim camiamızın sakin güçlerinden birisi olan Nabi Avcı’dan bu görevi devralmış olmak benim için de hem büyük bir onur hem de büyük bir zorluktur. Kendisine şimdiye kadar yaptığı hizmetler dolayısıyla çok teşekkür ediyorum.”

Nabi Avcı’dan teşekkür

Konuşmasına Numan Kurtulmuş’u tebrik ederek başlayan Nabi Avcı ise şunları kaydetti: “Bugüne kadar Başbakan Yardımcısı olarak yaptıkları hizmetler sebebiyle kendilerine ayrıca vatandaş olarak çok teşekkür ediyorum. Bugün de bu görevi kendisine devrediyor olmaktan ötürü gerçekten büyük bir mutluluk duyuyorum.”

Nabi Avcı, konuşmasının sonunda tüm Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanlarına, Kültür ve Turizm Bakanlığıyla ilgili düzenlemeler, çalışmalar konusunda sürekli işbirliği içinde olan kültür, sanat ve turizm camiasına ve bütün meslek kuruluşlarına teşekkürlerini sundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha