MüzeKart sahiplerine büyük indirim!

MüzeKart sahiplerine büyük indirim!
11 Ekim 2018, 13:29
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'nı müze kart sahiplerine hediyelik eşya ve yiyecek ürünlerinde yapacağı indirimlerle destekleyecek. İndirim oranı da açıklandı.

Türkiye genelinde 120'nin üzerinde ticari alanı işletmekte olan Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), hediyelik eşya ve yiycek içecek gruplarında yüzde 25, temel ihtiyaç gibi gıda ürünlerinde ise yüzde 50 indirim yapacak.

Yıl sonuna kadar geçerli

Yıl sonuna kadar geçerli olacak bu dikkat çekici oranlardaki indirim yaklaşımıyla ilgili açıklama yapan Anadolu Kültürel Girişimcilik İcra Kurulu Başkanı İ. Halil Korkmaz “Anadolu Kültürel Girişimcilik olarak kültürel ve tarihi mirasımızı yaşatmayı ve sadece yurtdışında değil yurtiçinde de yaygın olarak tanıtmayı temel sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Bu kapsamda, çalışmalarımızı ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Ülke ekonomimizin kalkınmasında turizm çok önemli bir kaldıraç etkisi taşıyor. Kaldı ki, müzelerimiz ve ören yerlerimiz kültürümüz ve değerlerimizin en somut yaşandığı noktalar. Biz, Anadolu Kültürel Girişimcilik olarak enflasyonla mücadelede olan inancımızı gösterirken, müze kart sahibi vatandaşlarımıza yüzde 50’ye varan indirim oranlarıyla da bu mücadeleyi sorumlu kurumsal vatandaşlık vazifemiz olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Yorumlar
Özcan BENATMACA
12 Ekim 2018, Cuma 01:34
Yıl sonuna kadar çok saçma bir uygulama.Bu uygulamayı daha önce yapmalılardı.Zaten yerli turist için sezon bitti.Bunca zaman gezdirdiğimiz misafirlerin ören yerlerinde ödedikleri fahiş ve çok yüksek ödemeleri ne olacak.örnek Pamukkale Traveltenlerde su 5 TL/çay 7 TL yıl sonuna kadar yapılacak bu uygulamayı etik bulmuyoruz.Hizmet verdiğimiz müşteri şikayetlerinden dolayı gruplarımızı önce market yada bakkalara götürerek sonra ören yerlerine gitmek durumunda kalmışızdır.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>