HIKVISION

Müze zammı en çok onları vurdu!

Müze zammı en çok onları vurdu!
23 Şubat 2020, 23:42
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın müze ücretlerine peş peşe yaptığı zamlar UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer Pamukkale'ye giriş ücretini uçurdu.

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve her yıl milyonlarca turistin geldiği beyaz cennet Pamukkale Hierapolis Örenyeri'nin 60 TL olan giriş ücretleri gelen yüzde 33 zamla 80 TL’ye çıktı. Denizlililer karara tepki göstererek, 60 TL iken gidip gezemedikleri Pamukkale’ye artık hiç gidemeyeceklerini savundular. Denizlililer, "Burada durduğumuz halde yabancılar gidiyor, biz gidemiyoruz” diye konuştu.

Alınan zam kararı ile birlikte Pamukkale'de giriş ücretleri 80 TL'ye çıktı. Zam kararına en çok tepki gösteren ise Denizlililer oldu. Bazı vatandaşlar fiyatların çok yüksek olmasından dolayı zaten gidip gezemedikleri beyaz cennete zam gelince artık hiç gidemeyeceklerinden dert yakındı.

Mete Aydın isimli vatandaş, zam kararının geri çekilmesi gerektiğini kaydederek, yabancı turistler ile birlikte yerli turistlerin beyaz cennetin güzelliğini görmesi gerektiğini kaydetti. Aydın, “Turizmde fiyatlar iyice artıyor. Öğrenciler için hiç iyi bir durum değil bu. Gezmeye kalksak gezemiyoruz, tarihi yerlerimizi göremeyeceğiz. Kötü yani, bence düşürülmeli” dedi.

Etiketler:Pamukkale müze
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha