HIKVISION

Muzaffer Yıldırım Bebek Otel'i açıyor, sırada Küba var

Muzaffer Yıldırım Bebek Otel'i açıyor, sırada Küba var
24 Mayıs 2019, 09:25
Otelcilikte ‘The Stay’ markasıyla büyüyen ünlü yapımcı Muzaffer Yıldırım, 20 yıllığına kiraladığı Bebek Otel’i ay sonunda yenilenmiş haliyle açıyor. Yıldırım Bebek Otel'de oda fiyatlarını pahalı satacaklarını söyledi.

Otelcilikte ‘The Stay’ markasıyla büyüyen ünlü yapımcı Muzaffer Yıldırım, ay sonunda Bebek Otel’i de yenilenmiş haliyle açıyor. Hürriyet'ten Sefer Levent'e konuşan Yıldırım, Haliç’te bir tersaneyi ve Alaçatı’da bir tavuk çiftliğini de otele dönüştüreceklerini Küba’nın ilk Türk otelini de açmayı hedeflediklerini söyledi. Bebek Otel’in beşinci otelleri olacağını ifade eden Yıldırım, otelin ‘The Stay collection’ markaları içinde yer alacağını dile getirdi.

Havana'da otel açıyor

Türkiye, Muzaffer Yıldırım’ı film yapımcılığının yanı sıra Mars Sinemaları’nın yaratıcılarından biri olarak da tanıdı. Mars’ın Korelilere satışı sonrasında MAC/MACFit spor salonları ile gündemde. Türkiye’de başlayıp, Türk markası olan Stay’i dünyada da büyütmek istediklerini belirten Yıldırım, " Londra, New York, Amsterdam, Los Angeles’ta hedeflerimiz var. Ayrıca Küba’da da ilk Türk otel yatırımı için kolları sıvadık. Havana’daki otelimiz kısa vadede açılacak.” diye konuştu.

Tavuk çiftliğini otele çevirecek

Muzaffer Yıldırım, önümüzdeki en yakın projelerden bir tanesinin İstanbul’da Haliç tersanesinde olduğunu söyledi. Eski atölyelerin bulunduğu bir yeri The Stay markasıyla otele dönüştüreceklerini ifade eden Yıldırım, " Hatta mümkün olursa bu oteli de The Stay markasıyla DasDas ile birleştireceğiz. Bir ilk olarak bir oteli tiyatro konser alanıyla bir arada yaşatmak istiyoruz. Ayrıca 2021’de, Alaçatı’da eski bir tavuk çiftliğini otele ve residence dönüştürmeyi planlıyoruz. 3 yılda 15 milyon dolarlık yatırım daha yapacağız. Bizim grup aslında entertaintmant dünyasında bir buzdağı. Şimdilik sadece ucu görünüyor." ifadelerini kullandı.

İsmi aynı kalacak

Bebek Otel’de lobi, odalar, restoran gibi tüm mekanlar özüne sadık kalınarak baştan aşağıya yenileniyor. Muzaffer Yıldırım otel sahiplerine 15-20 teklifin geldiğini ve sonunda kendilerinde karar kıldıklarını söyledi. Anlaşma gereği kiralama koşulları ile ilgili detaylı bilgi vermeyen Yıldırım, oteli yenilerken yapısına hiç dokunmadıklarını bir santimetrekare büyütmek bir tarafa aksine küçültüklerini söyledi. Muzaffer Yıldırım, otelin alt katındaki Ambassador’ın yerini Dragon’un alacağını da açıkladı. Yıldırım, “Dragon, dünya çapında lezzeti ile bilinen Çin lokantalarından biri” dedi.

Pahalı satacağız

Muzaffer Yıldırım, Bebek Otel'de fiyatların pahalı olacağını 500-600 Euro'nun üzerinde oda satmayı planladıklarını ifade etti. Bu fiyatlara da satmaya başladıklarını söyleyen Yıldırım, " İtalyan altı aile bir haftalığına rezervasyon yaptı bile. 22 odamız var. 11’i deniz 11’i kara tarafına bakıyor. 2 odayı bina sahiplerine ayırdık. Bugüne kadar otel yatırımımız 10 milyon doları buldu. Şimdi Bebek Otel’e 3.5 milyon dolarlık daha yatırım yapıyoruz. Ben kâr etmeyeceğim bir işe girmem." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha