Müşterilerden tepki alıyoruz ama zam kaçınılmaz!

Müşterilerden tepki alıyoruz ama zam kaçınılmaz!
11 Şubat 2022, 11:46
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Bülent Süzer enerji fiyatlarına gelen zamlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Bülent Süzer, artan enerji maliyetlerinin kira geliri kadar olduğunu belirtti. Maliyet kalemlerinin içinde enerjinin payı yüzde 4’lerden yüzde 8’lere geldiğini söyleyen Süzer, toplamda yüzde 100 arttığını belirtti.

Sezonda fiyatlarda yüzde 100 artış olabilir

Bunun yanında otellerin gıda enflasyonundan da etkilendiğini vurgulayan Süzer, “Enerji maliyetleri de gıda maliyetleri de daha ne kadar artar bilmiyoruz. Fiyatları yaz dönemine yansıtmak zorundayız. Müşterilerden tepki alıyoruz ama maliyetlerimizi kurtarmamız da gerek. Stok yapmanın maliyeti daha fazla olmaya başladı. Önceden gıda fiyatlarından etkilenmemek için erken alım yapıp, -18 dolaplarda bekletirdik. Şimdi harcadığımız elektrik masrafı, ürüne gelecek fiyattan daha pahalı. Erken rezervasyon döneminde fiyatlar önceki yıla göre yüzde 50 arttı. Sezonda da yüzde 50-60 artış olacaktı. Ancak enerji krizi her şeyi değiştirdi. Sezonda yüzde 100 artış olabilir” diye konuştu. (Dünya)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha