Rota

Mustafa Yahyaoğlu: 'Ölen aşçının bilgilerini saklıyorlar'

Mustafa Yahyaoğlu: 'Ölen aşçının bilgilerini saklıyorlar'
16 Eylül 2020, 09:35
Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu Antalya'da koronavirüsten hayatını kaybeden turizm çalışanın bilgilerinin saklandığını öne sürdü.

Dev-Turizm İş Sendikası Genel Başkanı Yahyaoğlu, Antalyaekspres'e açıklamalarda bulundu. Antalya'da koronavirüs salgınının ciddi boyutlara ulaştığını belirten Yahyaoğlu hastalığın turizm çalışanlarını da tehdit ettiğini söyledi.

Alanya'da ölen aşçının ne ismine ne ailesine ulaşamıyoruz, saklıyorlar

Antalya’da geçen sene 900 bin turizm işçisinin çalıştığını söyleyen Yahyaoğlu, “Hastalık ciddi boyutlarda yayılmış durumda. Kimse bir şey açıklamıyor. Turizm yerleri istatistiklerin dışında tutuluyor. Birkaç gün önce Alanya’da bir aşçı öldü. Ama ne ismine ne iş yerine ne ailesine ulaşamıyoruz. Saklıyorlar. Sadece aşçının öldüğünü öğrenebiliyoruz. Bu sadece bize yansıyan. Diğer çıkan pozitif vakalara ne oldu, nereye vardı hiçbir şekilde bilgi verilmiyor” diyerek her şeyin gizli tutulduğunu söyledi.

Yorumlar
Bulent Ercan
17 Eylül 2020, Perşembe 08:04
Ne kadar sorumsuz bir yöneticilik anlayışı. Güya turizm işçilerini temsil ediyor. Diyelim ki gerçekten bit aşçı koronadan öldü. Bunu zorlaya zorlaya ortaya çıkardığında ne olacak ? Sadece temsil ettiğin işçilerden bir bölümü daha işsiz kalacak.
yusuf antalya
16 Eylül 2020, Çarşamba 09:04
adam doğru söylüyor antalya koronadan kırılıyor kimsenin umurunda değil
hasan Antalya
16 Eylül 2020, Çarşamba 02:23
sen biliyorsan açıkla Mustafa efendi,senin yaptığına yangına körükle gitmek derler
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha